Slovenským hokejistom sa v Česku skvele darilo: 12 hráčov získalo 16 bodov!

Gólové oslavy hokejistov VítkovícGólové oslavy hokejistov Vítkovíc Zdroj: hc-vitkovice.cz

VÍTKOVICE - Hokejisti HC Vítkovice Steel zvíťazili v 35. kole českej Tipsport extraligy na domácom ľade nad Mountfieldom HK 6:2 a získali dôležité tri body v boji o playoff.

V dueli sa predstavilo až dvanásť slovenských hokejistov, po šiestich na oboch stranách, pričom do štatistík sa zapísala presná polovica. Na domácej strane zaznamenal gól a asistenciu útočník Peter Húževka, Michael Vandas prihral na presný zásah Szturca z 19. minúty a obranca Karol Sloboda otvoril skóre celého duelu v 4. minúte práve po prihrávke od Húževku. V drese hostí sa gólovo zaskvel útočník Rastislav Dej, ktorému nabíjala dvojica bekov Peter Frühauf a René Vydarený. Prvý menovaný si pripísal asistenciu aj pri druhom góle Mountfieldu v zápase.

Plodný slovenský piatok v českej extralige potvrdili útočníci aj v dueli Pardubíc proti Libercu. Domáci zvíťazili 4:1 aj vďaka gólom Radovana Somíka a Radoslava Tybora, za hostí korigoval po prihrávke Martina Barteka bývalý útočník Slovana a Banskej Bystrice Tomáš Bulík. Z víťazstva sa mohol tešiť aj brankár Július Hudáček, ktorý vyšiel víťazne z duelu s krajanom Marcelom Melicherčíkom v bránke "bielych tigrov". Hudáček si pripísal 30 zásahov a takmer 97-percentnú úspenosť zásahov, bývalý gólman Popradu Melicherčík čelil úspešne 27 strelám domácich.

Slaviu Praha naštartoval k víťastvu obranca Juraj Valach v 10. minúte duelu proti majstrovskej Plzni, keď mu pripravil gól slovenský spoluhráč Dávid Skokan. Ten zvýšil následne v 44. minúte na 2:0, Slavia napokon zdolala Škodu 3:1.

V dueli Kladna s Třincom sa v bránke "oceliarov" objavil slovenský gólman Peter Hamerlík, ktorý si pripísal 18 úspešných zákrokov. Aj vďaka piatim chyteným nájazdom získal Třinec na ľade "rytierov" dva body po víťazstve 2:1 pp a sn.

Vítkovice - Mountfield Hradec Králové 6:2 (3:0, 2:2, 1:0)
Góly: 4. K. SLOBODA (HÚŽEVKA), 11. Roman, 19. Szturc (VANDAS), 23. Roman, 39. HÚŽEVKA (STEHLÍK), 52. Szturc - 34. DEJ (FRÜHAUF, VYDARENÝ), 40. Červený (FRÜHAUF)

Chomutov - Zlín 2:3 po sam. nájazdoch (0:2, 1:0, 1:0 - 0:0, 0:1)
Góly: 38. Kubinčák, 43. Sikora - 14. Veselý, 18. Marušák, rozhodujúci sam. nájazd Zámorský

Karlove Vary - Litvínov 2:1 (0:0, 1:0, 1:1)
Góly: 28. Vachovec, 49. Zaťovič - 60. Ručinský

Kladno - Třinec 1:2 po sam. nájazdoch (1:0, 0:1, 0:0 - 0:0, 0:1)
Góly: 11. Dragoun – 40. Orsava, rozhodujúci sam. nájazd V. Polák

Pardubice - Liberec 4:1 (1:0, 1:0, 2:1)
Góly: 3. SOMÍK, 30. Endál, 56. TYBOR, 60. Gregorc - 52. BULÍK (BARTEK)

Slavia Praha - Plzeň 3:1 (1:0, 0:0, 2:1)
Góly: 10. VALACH (SKOKAN), 44. SKOKAN, 60. Jelínek - 57. T. Sýkora

Brno - Sparta Praha 2:4 (0:1, 2:2, 0:1)
Góly: 21. Jan Hruška, 29. T. Svoboda - 6. Krejčík, 26. Rolinek, 31. Rolinek, 52. Bahenský

• Zdroj: TASR, SITA