Wawrinka v Chennai potvrdil post nasadenej jednotky: Finále zvládol bez straty setu

Stanislas WawrinkaStanislas Wawrinka Zdroj: SITA

CHENNAI - Švajčiarsky tenista Stanislas Wawrinka nasadený ako prvý zvíťazil nad Francúzom Édouardom Rogerom-Vasselinom za 96 minút 7:5, 6:2 v nedeľňajšom finále dvojhry na turnaji ATP World Tour 250 Aircel Chennai Open v indickom Chennai (dotácia 459 140 USD, tvrdý povrch Play Pave).

V prvom sete Wawrinka ani raz nestratil svoje podanie a sám "brejkol" súpera v jedenástej hre, následne pri vlastnom servise využil prvý setbal. Druhé dejstvo rovnako ovládol švajčiarsky hráč, ktorý dvakrát získal podanie Rogera-Vasselina. Rodák z Lausanne ponúkol súperovi v celom stretnutí jediný brejkbal.

Wawrinkovi patrí za triumf v Chennai 72 490 amerických dolárov a 250 bodov do svetového rebríčka. Roger-Vasselin získal odmenu 38 180 USD a 150 bodov do renkingu.

Deblové finále vyhrala štvrtá nasadená švédsko-dánska dvojica Johan Brunström, Frederik Nielsen, ktorá si poradil s nenasadeným chorvátskym párom Marin Draganja, Mate Pavič 6:2, 4:6, 10:7 (zápasový tajbrejk).

Stanislas Wawrinka (Švaj.-1) - Édouard Roger-Vasselin (Fr.-7) 7:5, 6:2

Johan Brunström, Frederik Nielsen (Švéd./Dán.-4) - Marin Draganja, Mate Pavič (Chor.) 6:2, 4:6, 10:7 (zápasový tajbrejk)