Španielsky kouč opäť neuspel: Slovenskí futsalisti podľahli Talianom aj v odvete

Slovenský reprezentačný futsalový tímSlovenský reprezentačný futsalový tím Zdroj: futsalslovakia.sk

SAN VITO - Slovenská futsalová reprezentácia neuspela ani vo svojom druhom prípravnom stretnutí v talianskom mestečku San Vito, keď v stredu podľahla domácemu výberu 1:3 (1:1). Prvý zápas prehrali Slováci v utorok 0:3 (0:0).

Pod vedením dočasného španielskeho kouča Marcosa Antónia Angula Lópeza mal slovenský výber v úvode niekoľko šancí, ale Bartošek ani Rejžek nepochodili. Na opačnej strane previedol pekné zákroky brankár Herko. Skóre duelu otvoril v 9. min Papajčík, ale domáci ešte pred prestávkou vyrovnali Honoriom a po zmene strán pridal druhý gól Talianov Vampeta.

V 30. a 31. min nepremenil svoje príležitosti Drahovský a tréner slovenského výberu potom od 37. min siahol k hre bez brankára. Šancu vyrovnať mal po samostatnej akcii Bartošek. Skóre duelu však v poslednej minúte duelu uzavrel domáci Vampeta.

Pre kouča Marcosa Antónia Angula Lópeza boli zápasy v Taliansku premiérové na lavičke tímu SR, pri slovenskom výbere vystriedal Jána Janíka. Prezident Slovenského futbalového zväzu (SFZ) Ján Kováčik poveril Španiela vedením tímu SR do 14. januára 2014.

Taliansko - Slovensko 3:1 (1:1)
Góly: 25. a 40. Vampeta, 12. Honorio - 9. Papajčík
Rozhodovali: Malfer (Tal.) a Černý (ČR)

Taliansko: Miarelli - Lima, De Luca, Saad, Patias - Ercolessi, Leggiero, Honorio, Kaká, Milucci, Celentano, Murilo Ferreira, Vampeta, Putano

Slovensko: Herko (Obermann) - Rick, Drahovský, Haľko, Kozár - Zdráhal, Rafaj, Rejžek, Bartošek, Brunovský, Fehérvári, Papajčík, Doša