Skvelí Slováci v KHL: Marcel Hossa oslavoval už 20 gólov, Riga vyhrala vďaka Haščákovi

Marcel HossaMarcel Hossa Zdroj: SITA

MOSKVA - Slovenský útočník Martin Cibák si v drese Víťazu Podolsk otvoril strelecký účet vo štvrtkovom dueli KHL proti Avtomobilistu Jekaterinburg. Jediný gól domácich zaznamenal vo vlastnom oslabení, Víťazu to však k bodom nepomohlo a prehral 1:3.

Cibák, ktorý prestúpil na konci roka 2013 z Nižnekamska do Podolska, korigoval v 49. minúte na 1:2 počas presilovky hostí. V závere sa však Víťazu nepodarilo vyrovnať, a tak Jekaterinburgu podľahol 1:3.

Do streleckej listiny sa zo Slovákov zapísal aj útočník Leva Praha Lukáš Cingeľ, ktorý vsietil gól v 24. minúte zápasu pražského klubu na ľade Neftechimiku Nižnekamsk. Lev si napokon odviedzol tri body po víťazstve 4:1.

Vo štvrtkovom zápase KHL medzi Traktorom Čeljabinsk a Dinamom Riga sa pri víťazstve hostí 5:2 zapísali do štatistík dvaja slovenskí hokejisti. Marcel Hossa strelil svoj dvadsiaty tohtosezónny gól, jedným presným zásahom a asistenciou sa prezentoval aj Marcel Haščák.

Lotyšský tím prehrával po prvej tretine na ľade v Čeljabinsku už 0:2, no v druhej časti tromi gólmi otočil skóre vo svoj prospech. V 29. minúte sa dvadsiatykrát v sezóne strelecky presadil aj Marcel Hossa, keď vyrovnal na 2:2. V tretej tretine dopomohol k trojgólovému triumfu Rigy dvoma bodmi aj Marcel Haščák, keď najskôr v 49. minúte rozvlnil domácu sieť sám a v poslednej minúte duelu sa prihrávkou podieľal na góle Szczechuru.

Negatívnu sériu troch prehier so sebou ťahujú hokejisti CSKA Moskva, ktorí vo štvrtok prehrali aj na ľade Magnitogorska 1:3. V bránke hostí dostal pred slovenským gólmanom Rastislavom Staňom opäť prednosť Iľja Proskurjakov.

V prvom zápase štvrtkového programu Kontinentálnej hokejovej ligy zvíťazili hráči Severstaľu Čerepovec na ľade Amuru Chabarovsk 3:1.

Amur Chabarovsk - Severstaľ Čerepovec 1:3 (0:1, 0:1, 1:1)
Góly: 42. Bykov - 11. Berdnikov, 28. Nikoncev, 60. Nikoncev

Admiral Vladivostok - Atlant Mytišči 2:3 (0:0, 2:3, 0:0)
Góly: 25. Schütz, 28. Schütz - 30. Rukavišnikov, 31. Majorov, 32. Michnov

Metallurg Novokuzneck - Lokomotiv Jaroslavľ 1:2 (1:1, 0:1, 0:0)
Góly: 8. Žafjarov - 18. Apalkov, 39. Platt

Sibir Novosibirsk - SKA Petrohrad 4:0 (0:0, 2:0, 2:0)
Góly: 24. Kugryšev, 28. Kopejkin, 50. Lehterä, 60. Lehterä

Metallurg Magnitogorsk - CSKA Moskva 3:1 (1:0, 2:0, 0:1)
Góly: 14. Mozjakin, 24. Mozjakin, 37. Tereščenko - 45. Radulov

Traktor Čeljabinsk - Dinamo Riga 2:5 (2:0, 0:3, 0:2)
Góly: 17. Popov, 20. Bulis - 27. Pavlovs, 29. HOSSA, 37. Redlihs, 49. HAŠČÁK, 59. Szczechura (HAŠČÁK)

Neftechimik Nižnekamsk - HC Lev Praha 1:4 (0:1, 0:2, 1:1)
Góly: 59. J. Aľševskij - 20. P. Vrána, 21. Thörnberg, 24. CINGEĽ, 56. Sekáč

Viťaz Podoľsk - Avtomobilist Jekaterinburg 1:3 (0:1, 0:1, 1:1)
Góly: 49. CIBÁK - 14. Černov, 34. Jemelejev, 59. Jefimov

Torpedo Nižnij Novgorod - Barys Astana 7:2 (1:1, 4:1, 2:0)
Góly: 8. Paršin, 28. Immonen, 30. Salminen, 34. Galuzin, 38. Wolski, 44. V. Denisov, 53. Grigoriev - 16. Žajlauov, 33. Dawes

Dinamo Moskva - Jugra Chanty Mansijsk 2:3 pp a sn (0:1, 2:1, 0:0 - 0:0, 0:1)
Góly: 27. Karsums, 40. Soin - 8. Žukov, 22. Buľanskij, roz. nájazd Gusev

Viac o téme: KHL Hossa Traktor
  • Zdroj: TASR, SITA