Šokujúci výsledok Košíc, v Žiline prehral líder s posledným

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: SITA

ŽILINA - Žilinčania nezachytili úvod stretnutia a už po 101 sekundách prehrávali. Štrbák nahodil puk od modrej čiary a ten skončil za prekvapeným Koutským. Už o malú chvíľu našiel Marcinko pred bránou Svatoša, ktorý však namieril len do lapačky žilinského brankára.

V 13. minúte sa obrana Košíc dopustila veľkej chyby, rozohrávku zachytil Marek Slovák a z bezprostrednej blízkosti prestrelil Hyláka. Na opačnej strane musel byť znovu v permanencii Koutský, ktorý si poradil s nebezpečnou dorážkou Jenčíka.

Začiatok prostrednej časti pre zmenu nezvládli Košice. Klouda efektne zakombinoval s Tomasom a najlepší strelec súťaže posielal puk už do odkrytej brány. Kontrovať mohol po prečíslení dvoch proti jednému Matis, ale jeho dobre mierený pokus vyrazil Koutský ramenom. V polovici zápasu po chybe domácej obrany znovu neuspel Svatoš, ktorý zakončil len do Koutského. V 35. minúte našiel Klouda prihrávkou spoza brány Vargu, ktorého šancu Hylák zneškodnil. Košice vyrovnali 53 sekúnd pred druhou sirénou, keď kombinačnú akciu zavŕšil do prázdnej brány Marcinko.

V tretej tretine mužstvá bojovali o každý puk a jediná chyba mohla rozhodnúť. Hylákovu zlú rozohrávku ešte Tomas nepotrestal, ale v 47. minúte ten istý hráč ideálne prihral Vargovi, ktorý hosťujúcemu gólmanovi nedal žiadnu šancu. Od tohto momentu Košice vrhli všetky sily do útoku, ale domáci zodpovedne bránili. Keďže zverenci Antona Tomka nedokázali v závere využiť presilovú hru a ani vyše minútovú powerplay, Žilinčania tretíkrát v rade bodovali naplno.

MsHK DOXXbet Žilina - HC Košice 3:2 (1:1, 1:1, 1:0)
Góly: 13. Marek Slovák, 22. R. Tomas (Klouda, Marek Slovák), 47. T. Varga (R. Tomas) - 2. Štrbák (M. Matis, P. Bartoš), 40. T. Marcinko (Sojčík, Svatoš)
Vylúčení: 3:2 na 2 min, navyše: Ostrčil (Žilina) 10 min za nešportové správanie, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: J. Konc, Jura - Bednár, Snášel, 1257 divákov

Žilina: Koutský - Ostrčil, Marcel Šterbák, Dlouhý, Leško, E. Bagin, Látal, Bajaník - Marek Slovák, Valášek, Kalla - T. Varga, Klouda, R. Tomas - Drevenák, Bene, A. Lipovský - Jarab, Rehák, Vaculín

Košice: Hylák - Klouček, M. Macejko, Štrbák, Deyl, Šeda, Cebák, Černák - Sojčík, T. Marcinko, Svatoš - R. Jenčík, P. Bartoš, M. Matis - Gmitter, Češík, T. Hrnka - Matúš Chovan, Boltun, Hinďoš - od 21. min Jokeľ

Martin Groma, asistent trénera Žiliny: "Dnešné stretnutie sa muselo divákom páčiť. Vôbec nebolo vidieť, že hrá posledné mužstvo s prvým. Musím vyzdvihnúť výkon nášho brankára, ktorý stúpa od zápasu k zápasu. Pochvalu si zaslúžia aj hráči za svoje nasadenie a bojovnosť. Dúfam a verím, že nám táto forma vydrží aj do ďalších duelov."

Anton Tomko, tréner Košíc: "Vedeli sme, že forma Žiliny stúpa. Zdôrazňovali sme, že musíme nastúpiť koncentrovanie. To sa nám podarilo, keď sme hneď v úvode strelili gól. Dnes dostali príležitosť väčšinou mladí hráči. Očakávali sme, že zabojujú o svoje pozície, ale nie všetci presvedčili. Kritický bol prvý gól súpera, ktorý sme mu doslova ponúkli. Z našej strany to bolo chabé, chýbala iskra, myšlienka aj dôraz, neskôr sa od nás odklonilo i šťastie. V závere sme sa pokúšali vyrovnať, ale neuspeli sme. Žilina bola efektívnejšia."