Poprad nezastavil suverénne Košice: Východoslovenské derby v predĺžení rozhodol Jenčík

Popradčan Tomáš Sýkora, Michal Šeda a Dominik RiečickýPopradčan Tomáš Sýkora, Michal Šeda a Dominik Riečický Zdroj: SITA

POPRAD - Východoslovenské derby od úvodných sekúnd ponúklo kvalitné hokejové divadlo. Za vicemajstra spálil najväčšiu šancu Jenčík, ktorý z bezprostrednej blízkosti neprestrelil Sidora. Druhý útok "kamzíkov" hrozil najmä z hokejky Krotáka. Prvá tretina sa skončila bezgólovo najmä zásluhou spoľahlivých výkonov oboch brankárov.

Druhú tretinu začali lepšie hostia. Prečíslenie Košičanov v 24. min zakončil Marcinko nevydarenou strelou, ktorá Sidorovi prešla pomedzi betóny - 0:1. Popradčanov dostal inkasovaný gól do útlmu a v týchto fázach hry boli aktívnejšie Košice. Strela Cebáka skončila len tesne vedľa a Boltunovu strelu vytesnil popradský brankár na zadný mantinel. V 36. min unikol Sojčík, ktorého popradská obrana poslala na ľad nedovolene a rozhodcovia nariadili trestné strieľanie. V ňom Sojčík netrafil bránku.

Do záverečného dejstva vstúpili domáci presilovou hrou. V nej sa efektným zákrokom predviedol Riečický, keď Paločkovu strelu skryl semaforom do lapačky. Aj po skončení početnej výhody hýrili domáci pohybom a vyrovnanie na seba nenechalo dlho čakať - nedorozumenie Štrbáka s Riečickým potrestal Mlynarovič - 1:1. Na opačnej strane Sidor zneškodnil Spilarovu individuálnu akciu. Počas presilovky Košíc sa v 51. min preštrikoval až pred Riečického Kroták, ktorého gól pre kontakt útočiaceho hráča s brankárom neplatil. Rozhodnutie mal na hokejke sedem minút pred koncom riadneho hracieho času Svatoš a keď sa nepresadil po prieniku ani domáci Paločko, muselo sa v Poprade predlžovať.

V nadstavenom čase zaujal kontakt dvoch matadorov Krotáka a Bartoša, po ktorom sa útočníkovi Košíc ťažko vstávalo z ľadu. V 62. min sa puk šťastne odrazil k Jenčíkovi a ten mal pred sebou už len prázdnu bránu, do ktorej pohodlne poslal puk - 1:2. Poprad v piatom vzájomnom zápase uhral s vicemajstrom z Košíc len druhý bod v sezóne.

HK Poprad - HC Košice 1:2 po predĺžení (0:0, 0:1, 1:0 - 0:1)
Góly: 43. Mlynarovič (A. Kroták) - 24. T. Marcinko (Sojčík), 62. Jenčík (Štrbák, Klouček)
Vylúčení: 2:4 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Müllner, D. Konc - Gajan, Smrek, 1794 divákov

Poprad: Sidor - R. Suchý, D. Brejčák, Kurali, Fabian, Gáborčík, Makovský, Jáchym, Dinda - T. Sýkora, Štals, A. Lapšanský - A. Kroták, S. Takáč, Matúš Paločko - M. Nagy, Mlynarovič, Drábek - Belluš, L. Paukovček, Gápa

Košice: Riečický - Klouček, M. Macejko, Štrbák, Deyl, Šeda, Cebák, M. Kolba, Jokeľ - Sojčík, T. Marcinko, Svatoš - R. Jenčík, P. Bartoš, Spilar - Gmitter, Češík, Hrnka - Matúš Chovan, Boltun, Hinďoš

Milan Jančuška (tréner Popradu): "Bolo to derby, ako sa patrí. Okrem druhej tretiny, v ktorej sme puk neudržali na hokejkách, sme hrali dobre. Dali sme dva góly, ale aj tak sme nevyhrali, čo považujem za zaujímavý moment. K trestnému strieľaniu sa takisto nevyjadrujem. Košice nepotrebujú pomoc. Myslím si, že si vystačia sami. Chlapcom chcem poďakovať za dnešný výkon."

Anton Tomko (tréner Košíc): "Bol to kvalitný zápas, obe mužstvá hrali vo veľkom nasadení. Škoda nepremeneného trestného strieľania, snáď keby sme dali gól, Poprad by viac otvoril hru, čo by nám vyhovovalo. V tretej tretine dal Poprad lacný gól, ale rozhodli sme v predĺžení a dva body si vezieme domov."