Košice potvrdili suverenitu: Rozbehnutého lídra nezastavila ani Skalica

David Stieler a Peter Bartoš pred skalickým brankárom LipovskýmDavid Stieler a Peter Bartoš pred skalickým brankárom Lipovským Zdroj: SITA

KOŠICE - Prvú sľubnú príležitosť v stretnutí mal Šátek, ktorý sa v 3. min ocitol pred Riečickým osamotený, ale nepochodil, rovnako ako dve minúty neskôr Staňo. Košičania sa dostali do vedenia pri avizovanom vylúčení skalického hráča, keď Sojčík nachytal Lipovského z uhla.

Vo 8. min v presilovke pohrozil Svatoš, ale Lipovský bol pozorný. Jenčík potom v ďalšej početnej výhode netrafil odkrytú bránku a Bicek mieril vedľa. Pokus švihom gólman hostí zlikvidoval.

V 2. min druhej tretiny musel hasiť Lipovský po individuálnej akcii Spilara. Obdržálek v 25. min namieril len do lapačky Riečického. Ten istý hráč to skúšal aj v 27. min v presilovke, ale Košický brankár bol dobre postavený. V oslabení potom neuspeli Jenčík ani Bartoš. V polovici zápasu najskôr prišla chyba Macejka a po ňom aj brankára Riečického a Jankovič sa mohol tešiť z vyrovnávajúceho gólu. Svoj druhý gól v stretnutí mal na hokejke Sojčík, ale zo sľubnej pozície sa nepresadil. V 34. min navyše Svatoš nepremenil trestné strieľanie.

Už v úvodných sekundách tretej tretiny nastrelil hosťujúci Kuľha žŕdku košickej bránky. V 42. min sa do nájazdu dostal Svatoš a namieril presne - 2:1. O vyrovnanie sa neúspešne pokúsil Kuľha. V 51. min sa do nájazdu dostal Novák, ale skalický hráč na Riečického recept nenašiel. Víťazstvo svojho tímu poistil v 57. min Jenčík, ktorý zblízka pretlačil puk za Lipovského chrbát. Skaličania sa snažili zdramatizovať zápas, v presilovke odvolali brankára a desať sekúnd pred koncom znížil na rozdiel gólu René Školiak. Na ďalšie presné zásahy už hosťom v Košiciach nezostal čas, domáci zvíťazili tesným rozdielom 3:2.

HC Košice - HK 36 Skalica 3:2 (1:0, 0:1, 2:1)
Góly: 7. Sojčík (Spilar), 42. Svatoš (Hrnka), 57. Jenčík (Spilar) - 30. Jankovič, 60. R. Školiak (M. Kuľha, Lažo)
Vylúčení: 3:5 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jonák, Stano - M. Orolín, Tvrdoň, 4385 divákov

Košice: Riečický - Klouček, M. Macejko, Štrbák, Deyl, Šeda, Cebák, M. Kolba - Sojčík, T. Marcinko, Bicek - R. Jenčík, P. Bartoš, Spilar - Svatoš, Češík, Hrnka - Matúš Chovan, Boltun, Jokeľ

Skalica: Lipovský - L. Kozák, Vyrůbalík, Barák, Gründling, Srnec, Staňo, Mikéska - M. Kuľha, R. Školiak, Obdržálek - Lažo, Stieler, R. Kropáč - Šátek, F. Novák, Kutálek - M. Preisinger, M. Sloboda, Jankovič

Anton Tomko (tréner Košíc): "Skalica neprišla hrať do Košíc otvorený hokej, zamerala sa na defenzívu a mala nebezpečné protiútoky. V druhej tretine, keď sme našli recept na obrannú hru súpera a vytvorili si príležitosti, sme túto časť hry prehrali 0:1. Chceli sme využiť chyby súpera, čo sa nám v tretej tretine podarilo. Viedli sme 3:1, v závere prišlo zbytočné vylúčenie a súper to využil. Naše víťazstvo je vydreté."

Andrej Výboh (tréner Skalice): "Proti lídrovi súťaže sme podali zodpovedný výkon, so súperom sme držali krok. V tretej tretine sme nepremenili šance a aj po dobrom výkone sme prehrali."