Piešťany doma nemali šancu, Košičania im nastrieľali päť gólov

Jiří Bicek z KošícJiří Bicek z Košíc Zdroj: SITA

PIEŠŤANY - Domáci "havrani" privítali na svojom ľade vicemajstra a vedúce mužstvo tabuľky z Košíc a bez rešpektu sa do nich pustili. Už v polovici 3. min potiahol Haring po pravej strane, prihral Birovi a ten švihom poslal domácich do vedenia 1:0.

Hostia mohli o chvíľu vyrovnať, ale Marcinko nepretlačil puk za Tomeka. V 8. min hrali Košice presilovku, ale domáci sa úspešne ubránili. Aj pred koncom prvej časti mali hostia početnú výhodu: Spilar sa vrútil do pásma, ale našiel pripraveného Tomeka v bránke domácich. Vyrovnať sa Košiciam podarilo v poslednej minúte, keď sa zľava natlačil pred bránku Marcinko a nad vyrážačku prekonal Tomeka - 1:1.

Vstup do druhej časti stretnutia mali domáci zlý. Už v 23. min z čista jasna Hrnka skóroval a poslal hostí do vedenia. O minútu neskôr našiel Sojčík úplne voľného Marcinka pri pravej žŕdke domácich a ten upravil na 1:3. Domácich hokejistov to vykoľajilo a prestalo sa im dariť. V 34. min utvorili veľký závar pred bránkou Košíc, ale Haring ani Románek neprekonali Riečického. V závere druhej tretiny nevyužili domáci štvorminútovú presilovku, a tak po dvoch tretinách prehrávali o dva góly.

V tretej tretine hostia kontrolovali vývoj zápasu a domáci sa neustále trápili. Nedarilo sa im ani v presilových hrách. Naopak Košice v 52. min využili početnú výhodu pri vylúčení Peška, presadil sa Jenčík. Skóre stretnutia na 5:1 pre hostí uzavrel v poslednej minúte Spilar, keď sa predral cez stredné pásmo a bekhendom pomedzi betóny prekonal Tomeka.

ŠHK 37 Piešťany - HC Košice 1:5 (1:1, 0:2, 0:2)
Góly: 3. Biro (Haring, Peško) - 20. T. Marcinko (Sojčík), 23. Hrnka (Cebák, Svatoš), 24. T. Marcinko (Sojčík, Bicek), 52. R. Jenčík (Spilar, P. Bartoš), 60. Spilar (Cebák)
Vylúčení: 4:7 na 2 min, navyše: Lušňák (Piešťany) 10 min za nešportové správanie, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Bundil, Jonák - Holienka, Valach, 2144 divákov

Piešťany: Tomek - Rais, Brňák, Cuník, A. Hruška, Drgoň, R. Filip, Škadra, Biro - Lušňák, Holovič, Stupka - Bučka, Mišura, V. Nemec - S. Saliji, Hamrák, Chylo - Haring, Peško, Románek

Košice: Riečický - Klouček, M. Macejko, Štrbák, Deyl, Šeda, Cebák, M. Kolba, M. Takáč - Sojčík, T. Marcinko, Bicek - R. Jenčík, P. Bartoš, Spilar - Svatoš, Češík, Hrnka - Matúš Chovan, Boltun, Jokeľ

Milan Klement, tréner Piešťan: "Mali sme dobrý začiatok, dali sme gól, ale v závere tretiny sme nechali súpera vyrovnať. Nástup do druhej tretiny sme mali zlý, dostali sme dva rýchle góly. Snažili sme sa so zápasom niečo urobiť, ale nešlo to. Nevyužili sme štvorminútovú presilovku, kde sme si iba prihrávali miesto strieľania. Košice potvrdili svoju kvalitu, dobrá obrana, nebezpečné útoky. Chceli sme ukončiť rok iným výsledkom, ale treba uznať kvalitu súpera."

Anton Tomko, tréner Košíc: "Videli sme veľmi dobrý zápas. Mal náboj, nasadenie, jazdilo sa hore-dole celých šesťdesiat minút. Musím podotknúť, že pre Piešťany je výsledok krutý. Hral sa naozaj perfektný hokej, o to viac teší víťazstvo. Naša hra bola organizovaná, dôležité bolo, že sme neinkasovali v oslabeniach. To nás povzbudilo a pridali sme góly."