Domáci debakel Slovana s Vladivostokom, rozčertili sa diváci aj gólman Janus

Jaroslav Janus zo Slovana, Jevgenij Gračov z Vladivostoku a Jonathan SigaletJaroslav Janus zo Slovana, Jevgenij Gračov z Vladivostoku a Jonathan Sigalet Zdroj: SITA

BRATISLAVA - Katastrofálna tretia tretina, v ktorej Slovan dostal doma štyri góly znamenala prehru belasých s tímom z východu Ruska 1:6. Pre Slovan je piatkový duel tretím z predposlednej domácej série v jeho druhej sezóne KHL a sen o play off sa mu definitívne rozplýva.

Diváci videli zaujímavú a rušnú prvú tretinu, belasí súpera doslova prestrieľali 14:8. Slovan sa konečne od úvodu súpera nezľakol a bojoval naplno. V 3. min fauloval Ternavskij Šatana v čistej Šanci, rozhodca za jeho sekunutie nariadil trestné strieľanie. Na nájazd sa postavil práve Šatan, no nevyužil svoju šancu - snažil sa zneistiť gólmana Ivannikova a brankár jeho pokus vykryl.

Šatan je v dnešnom zápase pri chuti, bojuje a dostáva sa do šancí. V 5 min mali problém odstaviť ho dokonca dvaja obrancovia. V 8. min sa hostia dostali do vedenia, po chybe Štajnocha v obrane skóroval Richard Gynge.

Belasých gól nezabrzdil, hral sa rýchly hokej, na oboch stranách. V 17. minúte domáci Sigalet napálil do hornej žrde. Diváci sa síce tešili z gólu, ale rozhodca stál blízko a všetko videl. Belasí v presilovke potrápili súpera, ale nevyrovnali.

Druhá tretina bola slabšia, tímy sa akoby nevedeli dostať do tempa a práve v nej sa belasí dočkali vyrovnania - po prihrávke kapitána Bartoviča sa presadil so šťastím Mário Bližňák. Bratislavčania na vyrovnanie potrebvali dvakrát viac pokusov ako hráči Vladivostoku - 17:9 na strely. Gól im však pomohol, dostali sa do hernej pohody a viac útočili.

Hra bola skvelá, belasých však tri minúty pred druhou prestávkou pribrzdilo diskutabilné vylúčenie Miklíka za hrubosť. Po minúte a 46 sekundách Vladivostok výborne odohranú presilovku využil a po druhý raz sa dostal do vedenia, presadil sa opäť Gynge.

V tretej tretine sa hralo aktívne na oboch stranách, no Slovan inkasoval po hrubej chybe v obrane: Mihálik s Mojžíšom nechali pred Janusom v 46. min voľného Bortnikova a ten nemal problém prekonať gólmana belasých. Situáciu nezachránil ani vracajúci sa Šťastný.

Belasí bojovali, snažili sa o vyrovnanie, no na tvrdú hru Rusov nemali, nevyužili ani presilovku v závere. Naopak, štyri minúty pred koncom inkasovali z hokejky Ugarova a ani sa nespamätali a už prehrávali 1:5, o niekoľko sekúnd sa presadil opäť Gynge. Diváci nadávali, hnevali sa a začali odchádzať, podobne sa čertil po góloch aj brankár Jaroslav Janus. Akoby nestačilo, rozhádzaný a zničený Slovan inkasoval v závere aj šiesty raz - v oslabení 21 sekúnd pred koncom inkasoval šiesty úder

Za najlepšieho hráča zápasu vyhlásili z domáceho tímu zaslúžene Miroslava Šatana. Slovanu sa však sen o play off takmer definitívne rozplynul, na ôsme miesto stráca 13 bodov.

"Súper mal dorážky, my sme nedôrazní pred bránkou súpera. Jaro Janus chytal výborne, boli to naše chyby, nedôraz. Dalo sa otočiť, ale to by sme mali chodiť viac pred bránku," neskrýval sklamanie po zápase Branko Radivojevič.

Atmosféra v šatni bola po prehre 1:6 poriadne hustá. O slabom dôraze pred bránkou hovoril aj Juraj Mikúš. Zničený bol útočník Slovana Michal Vondrka: "Bolí ma noha, som zničený. Prepáčte," povedal.

Admiral má vo Východnej konferencii kúsok k play off. Vyhral 21 zápasov, no 25 duelov prehral. Začiatkom októbra Slovan vo Vladivostoku zakončil vyčerpávajúcu 4-zápasovú sériu zápasov na ďalekom východe a s Vladivostokom prehral 1:3. Najbližšie hrá Slovan doma v nedeľu s Metallurgom Novokuzneck o 17.00 h, duel je vypredaný.

Slovan Bratislava - Admiral Vladivostok 1:6 (0:1, 1:1, 0:4)

Góly: 26. Bližňák (Bartovič, Mojžíš) - 9. Gynge (Pyett, Schütz), 39. Gynge (Osipov, Bergfors), 46. Bortnikov (Drugov), 57. Ugarov (Hodgman, Zubov), 57. Bergfors (Schütz, Gynge), 60. Bortnikov (Barbašev, Osipov)

Vylúčení 2:4, využitie presiloviek 0:2, strely na bránku 36:29. Pred 10 055 divákmi (vypredané) rozhodovali Kadyrov a Kiselev.

SLOVAN: Janus - Škoula, Sigalet, Mojžíš, V. Mihálik, Štajnoch, Brejčák - Miklík, Bližňák, Vondrka - J. Mikúš, Ölvecký, Bartovič - Šatan, Radivojevič, L. Hudáček - T. Mikúš, A. Šťastný, M. Bakoš

ADMIRAL: Ivannikov - Pyett, Vorobiov, Commodore, Osipov, Zemčonok, Ternavskij, Naumenkov - Bortnikov, Zubov, Hodgman - Gynge, Schütz, Bergfors - Gračov, Nikitenko, Ugarov - Sokolov, Drugov, Barbašev - Kuznecov

Pozrite si faul na Šatana a jeho trestné strieľanie:

Pozrite si vyrovnávajúci gól Juraja Mikúša zo Slovana:

Mário Bližňák zo Slovana, Galéria fotiek (4) Zdroj: SITA

Miroslav Šatan v zápase Galéria fotiek (4) Zdroj: SITA

Viac o téme: Hokej KHL Slovan Zápas Výsledok Vladivostok Zápas Online Admiral Priebežne
  • Zdroj: športky