Slovan zvíťazil v príprave nad Liptovským Mikulášom, ViOn remizoval s treťoligistom

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: SITA

Futbalisti bratislavského Slovana zvíťazili v sobotňajšom prípravnom stretnutí na ihrisku druholigového Liptovského Mikuláša 3:0. O dva presné zásahy sa postaral Lester Peltier, tretí gól pridal v závere Karol Mészáros.

"Belasí" sa dostali do vedenia v 13. minúte zásluhou Peltierovej presnej mušky. V 35. minúte Hlohovský nepremenil penaltu, náskok tak Slovan zvýšil až po prestávke. Peltier sa druhýkrát v stretnutí presadil z priameho kopu, víťazstvo 3:0 spečatil jedenásť minút pred koncom Mészáros.

Futbalisti Spartaka Myjava prehrali v sobotňajšom prípravnom dueli na pôde Sigmy Olomouc 1:2. Jediným úspešným strelcom slovenského corgoňligstu bol Peter Šulek.

Účastník českej Gambrinus ligy sa dostal do vedenia v 12. minúte zásluhou Tomáša Zahradníčka. Ten istý hráč následne hlavičkoval presne aj o šesť minút neskôr a Sigma rýchlo viedla 2:0. Za Myjavu síce dokázal v 41. minúte znížiť presnou strelou Šulek, no v druhom dejstve sa už "kopaničiari" nepresadili.

ŠK SFM Senec (II. liga) - FK Senica 2:2 (1:2)
Góly: 44. Ujčík, 54. Sankovič - 5. H. De Oliveira, 26. Ferenčík

FC ViOn Zlaté Moravce - MFK Skalica (III. liga) 0:0

FC Slovan Liberec (ČR) - AS Trenčín 2:2 (0:2) - hralo sa v Nymburku
Góly: 65. Delarge, 89. Sackey - 20. Mišák, 33. Rundič

MFK Tatran Liptovský Mikuláš (II. liga) - ŠK Slovan Bratislava 0:3 (0:1)
Góly: 13. a 51. Peltier, 79. Mészáros

Sigma Olomouc - Spartak Myjava 2:1 (2:1)