VIDEO Chelsea ovládla šláger s United: Famózny Eto´o hetrikom zostrelil Manchester

Samuel Eto'o (vľavo) oslavuje hetrik do siete UnitedSamuel Eto'o (vľavo) oslavuje hetrik do siete United Zdroj: SITA

LONDÝN - Futbalisti FC Chelsea zvíťazili v nedeľňajšom šlágri 22. kola anglickej Premier League nad hráčmi Manchestru United 3:1. Všetky góly víťazného tímu zariadil kamerunský kanonier Samuel Eto'o, za hostí v 78. min iba korigoval Javier Hernández. V závere stretnutia videl červenú kartu stopér "červených diablov" Nemanja Vidič.

FC Chelsea - Manchester United 3:1 (2:0)
Góly: 17., 45. a 49. Eto'o - 78. J. Hernández, ČK: 90.+ Vidič (Manchester)

Chelsea: Čech - Azpilicueta, Cahill, Terry, Ivanovič - Ramires, Luiz - Willian, Óscar, Hazard - Eto´o

Manchester United: De Gea - Rafael, Evans, Vidić, Evra - Valencia, Carrick, Jones, Young - Januzaj - Welbeck

Priebeh zápasu:

2. minúta: Ashley Young (Manchester) dostal výbornú prihrávku do pokutového územia. Loptu po spracovaní poslal k ľavej tyčke bránky Chelsea, Petr Čech však famóznym zákrokom strelu zneškodnil

3. minúta: Rohový kop Younga rozohratý na krátko

6. minúta: Nádejná šanca Antonia Valenciu (Manchester), následný rohový kop Januzaja bol odvrátený do bezpečia obranou londýnskej Chelsea

9. minúta: Pokus o strelecký pokus z hranice pokutového územia v podaní Januzaja (Manchester), strela však bola zblokovaná

11. minúta: Priamy kop Chelsea zahral Ramires, ktorý vyskúšal pozornosť brankára United z cca 20 metrov, strela však išla do stredu bránky a gólmana vážnejšie neohrozila

12. minúta: Priamy kop v podaní Januzaja (Manchester) odvrátený obranou Chelsea.

16. minúta: Sklz Welbecka posúdený ako nedovolený, Chelsea zrýchľuje hru rýchlou a krátkou rozohrávkou priameho kopu

17. minúta: Góóóóóól! A je to tu, dočkali sme sa prvého streleckého zásahu. Samuel Eto´o (Chelsea) opäť previedol niečo zo svojho futbalového umenia. Kamerunský kanonier sa zbavil niekoľkých hráčov a jeho famózna strela končí presne v ľavej šibenici bránky United

Samuel Eto'o (29) oslavuje Galéria fotiek (8) Zdroj: SITA

19. minúta: Žltá karta pre Davida Luiza (Chelsea)

20. minúta: Rohový kop United. Vidič sa dokázal vo vzduchu presadiť, ale s jeho hlavičou pod brvno si gólman Chelsea poradil

22. minúta: Rohový kop pre Chelsea. Willian centruje, ale loptu z jeho kopačky obrana odvracia do bezpečia

23. minúta: Willian opäť exekútorom rohového kopu, tentokrát rýchla rozohrávka na krátko, ale následný center Hazarda do pokutového územia sa nepodaril

24. minúta: Youngov center do pokutového územia odvrátený obranou

28. minúta: Nádejný pokus Manchestru. Patrice Evra vyslal z hranice pokutového územia strelu, ktorá len tesne minula ľavú stranu bránkovej konštrukcie

30. minúta: Príležitosť na opačnej strane, Óscarovi však strela absolútne nevyšla

35.minúta: Ashley Young pritvrdil a odmenou za to mu je žltá karta

38. minúta: Ďalší úspešný zákrok Petra Čecha v bránke Chelsea. Welbeck si prihrávku skvele spracoval a okamžite vypálil, ale jeho strela smerovala len do stredu bránky súpera

40. minúta: David Luiz si vyžiadal ošetrenie za postrannou čiarou, ale vzápätí sa vracia naspäť do hry

42. minúta: Ďalší nevydarený strelecký pokus Óscara, lopta končí ďaleko od ľavej tyče bránky United

45. minúta: Góóól! Chelsea zvyšuje svoj náskok na 2:0. Rohový kop Williana síce obrana United odvrátila, ale druhému gólu Kamerunčana Eto´o v stretnutí už nezabránila. Kanonier zúžitkoval skvelú prihrávku Cahilla.

Koniec prvého polčasu

47. minúta: Young na úvod druhého polčasu zahral priamy kop s centrom do pokutového územia súpera, obrana Chelsea však opäť potvrdila, že dnes pracuje výborne

49. minúta: Góóól! Ďalší zásah v sieti United a Samuel Eto´o završuje svoj famózny strelecký hetrik! United sú v týchto chvíľach na kolenách

51. minúta: Ďalšia šanca Chelsea, Cahill pred bránkou United neuspel

51. minúta: Reakcia trénera Moyesa na vývoj duelu: Ihrisko opúšťa Patrice Evra, nahradí ho Chris Smalling

55. minúta: Tvrdý zákrok Antonia Valenciu a žltá karta pre hráča United

56. minúta: Ďalšie striedanie United, z ihriska odchádza Ashley Young a namiesto neho do hry zasiahne Javier Hernandéz

60. minúta: Ramiresov nevydarený strelecký pokus končí na horných častiach tribúny

65. minúta: Center Williana z rohového kopu bol odvrátený defenzívou United

68. minúta: Prvé striedanie Chelsea: na ihrisko prichádza John Obi Mikel, zápas sa končí pre Óscara

69. minúta: Welbeck sa po rohovom kope United dostal k zakončeniu, jeho hlavička však nemala potrebnú presnosť

78. minúta: Góóól! Dočkali sa aj hráči United, striedajúci Javier Hernandéz využil výbornú prihrávku Phila Jonesa a znižuje skóre na 1:3

79. minúta: Ďalšie striedanie Chelsea. Ihrisko opúšťa hrdina Blues Samuel Eto´o, jeho miesto zaujme Fernando Torrés

86. minúta: Tréner Mourinho na ihrisko posiela aj čerstvú posilu Nemanju Matiča, z hry odstupuje aktívny Willian

89. minúta: Zranenie Fernanda Torrésa, ten sa bude musieť nechať ošetriť

90. minúta: Ešte príležitosť United, hlavička Hernandéza však smerovala len do stredu bránky Čecha, ktorý s ňou nemal vážnejšie problémy

91. minúta: Nekompromisný zákrok Nemanju Vidiča, za ktorý vidí červenú kartu. Manchester United bude duel dohrávať v početnom oslabení

95. minúta: Ešte v úplnom závere žltá karta pre Rafaela a máme tu koniec prestížneho súboja, Chelsea vyhráva 3:1

• Zdroj: športky, SITA