Strelecká kanonáda v Skalici: Žilina víťazom jedenásťgólovej prestrelky

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: SITA

SKALICA - Hostia zo Žiliny v Hant aréne na nič nečakali a už od úvodných sekúnd sa vrhli na súpera. Svoju snahu korunovali už po 55 sekundách, keď otvoril skóre Tomas.

Domáci potom pridali a v 3. min zaslúžene vyrovnali. Školiak si za bránkou podržal puk, počkal si na Obdržálka, ktorému nasmeroval presnú prihrávku pomedzi kruhy a ten sa nemýlil. Už o minútu sa menilo skóre opäť. Domáci Kutálek peknou prihrávkou ponúkol strelu Mrázovi a ten ponad Koutského vyrážačku upravil na 2:1 pre domácich. Tí sa však neradovali dlho. V 8. min Tomas z rohu klziska takmer z nulového uhla prekvapil Lipovského. Domáci brankár po tomto góle prenechal miesto Romančíkovi. Ten držal čisté konto až do 18. min, keď ho po perfektnej kombinácii prekonal Kalla a strelou nad lapačku mu nedal šancu.

V druhej tretine sa domáci snažili o vyrovnanie, čo sa im napokon aj podarilo. V 29. min sa Mikéska predral až pred Koutského, no nepretlačil puk do siete. Vydoloval ho ešte Stieler a nabil Kropáčovi, ktorý vyrovnal. Nerozhodný stav vydržal do 32. min, do samostatného úniku sa dostal opäť Tomas a strelou pomedzi Romančíkove betóny zavŕšil hetrik. V závere tretiny mohol ešte vyrovnať Stieler, no jeho úmysel Koutský vystihol a vypichol mu puk.

V tretej tretine domáci museli opäť doťahovať skóre. V 45. min sa im to napokon aj podarilo. Počas presilovej hry sa presadil Obdržálek. Vyrovnaný stav vydržal do 51. min, keď brankár Romančík obrovskou chybou v rozohrávke daroval gól opäť Tomasovi. V 53. min využil zmätok v domácom bránkovisku Drevenák a tréner "Záhorákov" si musel zobrať oddychový čas. Stoštyri sekúnd pred koncom tretej tretiny sa domáci kouč Výboh rozhodol pre power-play. Výsledok sa dostavil a Školiak znížil na rozdiel jediného gólu. Na vyrovnanie to však už nestačilo a Žilinčania odišli zo Záhoria s plným bodovým ziskom.

HK 36 Skalica - MsHK DOXXbet Žilina 5:6 (2:3, 1:1, 2:2)
Góly: 3. Obdržálek (R. Školiak, M. Preisinger), 4. B. Mráz (Kutálek, Šátek), 29. R. Kropáč (Mikéska, Stieler), 46. Obdržálek (Vyrůbalík, R. Školiak), 59. R. Školiak (Staňo) - 1. R. Tomas (Dlouhý), 8. R. Tomas (Dlouhý), 18. Kalla (Valášek), 32. R. Tomas (T. Varga), 51. R. Tomas, 53. Drevenák (Linet)
Vylúčení: 0:4 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc - Brath, Sčensný, 1386 divákov

Skalica: M. Lipovský (8. P. Romančík) - Staňo, Vyrůbalík, Mikéska, Barák, M. Srnec, Krejčiřík - M. Preisinger, R. Školiak, Obdržálek - B. Jankovič, Stieler, R. Kropáč - Kutálek, B. Mráz, Šátek

Žilina: Koutský - Ostrčil, Marcel Šterbák, Dlouhý, Leško, E. Bagin, Látal, Bajaník - Marek Slovák, Valášek, Kalla - T. Varga, Klouda, R. Tomas - Čavrk, Linet, Drevenák - Bene, Rehák, Vaculín

Andrej Výboh (tréner Skalice): "V dnešnom zápase sme si na jednej strane dokázali utvoriť tlak, na druhej sme dokázali urobiť banálne chyby, ktoré súper využil. Musím povedať, že súper bol efektívnejší a tie chyby, čo sme spravili na všetkých postoch, nás stáli víťazstvo."

Róbert Kaláber (tréner Žiliny): "Som v prvom rade rád, že si zo Skalice vezieme tri body. Tento zápas bol divoký od prvej až po záverečnú minútu. Padlo veľa gólov, čo je pre divákov atraktívne, ale pre nás trénerov nie. Hlavnú zásluhu na našom víťazstve majú strelecky disponovaný Tomas a starší hráči, ktorí dokázali tento duel rozhodnúť."