VIDEO Van Persieho zásah Manchestru nestačil: Adam dvomi gólmi zostrelil United

Oslavujúci Charlie Adam a sklamaní hráči UnitedOslavujúci Charlie Adam a sklamaní hráči United Zdroj: SITA

LONDÝN - Futbalisti West Hamu United zvíťazili v sobotňajšom dueli 24. kola anglickej Premier League nad Swansea City 2:0. Napriek tomu, že od 59. minúty hrali bez vylúčeného Andyho Carrolla, dotiahli domáci zápas do víťazného konca po viac ako dvoch mesiacoch.

Pod triumf "kladivárov" sa dvomi gólmi podpísal Kevin Nolan ešte v prvom polčase. Ziskom troch bodov sa tak londýnsky klub dostal v tabuľke nad zónu zostupu, keď mu patrí momentálne 17. priečka s 22 bodmi.

V ďalšom stretnutí prehral Manchester United na ihrisku Stoke City tesne 1:2. Hrdinom domácich sa stal dvojgólový stredopoliar Charlie Adam. Na strane "červených diablov" sa strelecky presadil tesne po zmene strán iba holandský kanonier Robin van Persie.

Táto prehra je už ôsmym neúspechom United v aktuálnom ročníku Premier League a zverenci Davida Moyesa figurujú v ligovej tabuľke až na siedmej priečke. Manchesterský klub navyše pre zranenie prišiel o stopéra Jonnyho Evansa, ktorého už v 11. min prvého polčasu spomenutého duelu vystriedal brazílsky zadák Rafael.

Po štyroch prehrách sa z triumfu tešil Cardiff City, ktorému sa dvomi zlepenými gólmi podarilo otočiť duel s Norwichom (2:1). Stále sa však drží v zóne zostupu, s 21 bodmi je na 19. mieste.

Newcastle - Sunderland 0:3 (0:2)
Góly: 19. Borini (z pok. kopu), 23. A. Johnson, 80. Colback

West Ham United - Swansea 2:0 (2:0)
Góly: 27. a 45. Nolan, ČK: 59. A. Carroll (West Ham)

Cardiff City - Norwich City 2:1 (0:1)
Góly: 49. Bellamy, 50. K. Jones - 5. Snodgrass

Everton - Aston Villa 2:1 (0:1)
Góly: 74. Naismith, 85. Mirallas - 34. Bacuna