Humenčania doma zdolali Prešovčanov a získali národný pohár

Volejbalisti Humenného vo finále Slovenského poháraVolejbalisti Humenného vo finále Slovenského pohára Zdroj: TASR

HUMENNÉ _ Volejbalisti ŠK Chemes Humenné po tretí raz v klubovej histórii získali Slovenský pohár. V nedeľňajšom finálovom stretnutí na domácej palubovke v Mestskej športovej hale v Humennom zvíťazili v rámci záverečného turnaja Final Four Slovenského pohára 2014 nad hráčmi VK MIRAD PU Prešov 3:0. Zverenci trénera Richarda Vlkolinského postupne vyhrali jednotlivé sety 25:17, 25:20, 25:20. Zo zisku trofeje sa Chemes Humenné tešil aj v rokoch 2009 a 2011.

ŠK Chemes Humenné - VK MIRAD PU Prešov 3:0 (17, 20, 20)
76 minút, 1150 divákov

Prvý bod mužského finále získali Prešovčania, domáci volejbalisti vyrovnali po chybe súpera pri podaní a zásluhou úspešného bloku vyhrávali 2:1. Humenčania získali tri body v sérii a viedli 5:2, počas prvého technického prerušenia hry aj 8:5. Po kvalitnom podaní kapitána ŠK Chemes Mizeráka vyhrávali domáci hráči 12:8 a tréner Prešova Šalata reagoval žiadosťou o oddychový čas. Dva úspešné útoky Javorčíka, následný blok domácich a dve chyby Prešovčanov znamenali stav 17:9 pre "chemesákov". Hostia zo Šariša znížili na 16:21, Humenčanov však potiahol v otváracej časti osembodový poľský univerzál Sarnecki a domáci využili druhý setbal - 25:17.

V úvode druhého setu oba tímy pravidelne bodovali v útoku, Humenčania postupne vyhrávali 2:0 i 5:3. Prešovskí volejbalisti zvrátili na 6:5 vo svoj prospech, Javorčík vzápätí úspešne útočil stredom - 6:6. Hostia po technickom oddychovom čase vyhrávali 10:7, "chemesáci" následne bodovali trikrát v sérii, vyrovnali na 10:10 a kormidelník Šalata zavelil na tímovú poradu. Prešovčania viedli 13:11, hráči Humenného potom získali osem bodov z deviatich a preklopili na 19:14. Sarnecki zvýšil na 22:17, domáci volejbalisti náskok z rúk nepustili a vyhrali 25:20.

Do tretieho setu vstúpili lepšie Humenčania, vyhrávali 5:1 a počas prvého technického oddychového času 8:4. Prešovčanom sa nedarilo nájsť recept na hru volejbalistov úradujúceho slovenského vicemajstra, ktorí svoj náskok zveľaďovali a postupne viedli 11:6 a 16:10. Hostia vzápätí získali tri body zo štyroch a znížili na 13:17, rozbehnutých "chemesákov" však hnala za pohárovým úspechom vypredaná športová hala a domáci volejbalisti sa fanúšikom odvďačili vedením 21:15. Humenčania sa premiérového pohárového titulu na domácej palubovke dočkali po premenení štvrtého mečbalu v treťom sete - 25:20.