Hamšík pomohol Neapolu otočiť šláger kola s AC Milánom

Neapol zdolal v šlágri kola milánske ACNeapol zdolal v šlágri kola milánske AC Zdroj: SITA

NEAPOL - Futbalisti SSC Neapol otočili v šlágri 23. kola talianskej Serie A s AC Miláno skóre z 0:1 na víťazných 3:1 a v tabuľke sa tak bodovo odpútali od štvrtej Fiorentiny. Slovenský reprezentačný stredopoliar Marek Hamšík nastúpil v základnej zostave domácich, hral do 83. minúty.

Hostia sa dostali už v 8. minúte do vedenia zásluhou novej posily Maročana Adela Taarabta, no už o tri minúty vyrovnal skóre Gökhan Inler a v druhom polčase strhol víťazstvo na stranu Neapola argentínsky kanonier Gonzalo Higuain.

"Začali sme veľmi dobre, avšak po prvom útoku hostia viedli. Bolo to nepríjemné, ale dokázali sme na inkasovaný gól hneď odpovedať. Hrali sme slušne, vypracovali sme si šance. Desať minút po prestávke sme už viedli a v závere sme pridali tretí gól," uviedol pre svoju webovú stránku Hamšík, ktorý vymyslel akciu pred posledným gólom domácich.

V ďalšom sobotňajšom zápase zvíťazilo Udinese nad Chievom Verona 3:0, Fiorentina si na domácom trávniku poradila s Atalantou 2:0.

Fiorentina - Atalanta Bergamo 2:0 (1:0)
Góly: 16. Iličič, 86. R. Wolski, ČK: 81. Cigarini (Atalanta)

Udinese - Chievo 3:0 (0:0)
Góly: 56. Di Natale, 74. Bruno Fernades, 86. Agyemang-Badu

Neapol - AC Miláno 3:1 (1:1)
Góly: 56. a 82. G. Higuaín, 11. Gökhan Inler - 8. Taarabt