Zaujímavý duel v Londýne: Dve nepremenené penalty, červená karta a triumf Bayernu

Toni Kroos a gólové oslavy BayernuToni Kroos a gólové oslavy Bayernu Zdroj: SITA

LONDÝN - Futbalisti Bayernu Mníchov zvíťazili v stredajšom prvom stretnutí osemfinále Ligy majstrov 2013/2014 na ihrisku londýnskeho Arsenalu 2:0. O góly obhajcov triumfu v najprestížnejšej európskej pohárovej súťaži sa postarali Toni Kroos a Thomas Müller.

Na Emirates Stadium sa hral špičkový futbal, Arsenal začal dobre, mal aj šance a už v 9. minúte mohol ísť do vedenia. Özila v 16-ke fauloval Boateng, sám faulovaný nemecký stredopoliar anglického tímu však šancou trestuhodne pohrdol, keď Neuer jeho zle kopnutú strelu zlikvidoval. Potom obhajca prebral opraty zápasu, no domáci stále aktívne napádali a čakali na ďalšiu šancu. Ale do vedenia mohol ísť v závere prvého polčasu Bayern. Robben si nabehol na peknú prihrávku Götzeho, brankár Szczesny ho fauloval, dostal červenú kartu a kopala sa penalta aj proti domácim. Rakúsky obranca David Alaba ale trafil len tyč a tak sa polčas skončil bez gólov.

Tréner Bavorov Pep Guardiola stiahol cez prestávku obrancu Boatenga a poslal do hry Rafinhu v snahe o ofenzívu, oslabení zverenci Francúza Arsena Wengera ale odolávali. V 53. minúte brankár Arsenalu Fabiaňski, ktorý nahradil vylúčeného krajana, zlikvidoval strelu Robbena. No o pár okamihov, v 54. minúte, už Lahm našiel Kroosa, na ktorého strelu spoza obrancu Fabiaňski už nemal žiadny nárok. Hostia kontrolovali priebeh, držali loptu na kopačkách, Arsenal sa síce snažil o nejakú príležitosť, ale mal to nesmierne ťažké. Bayern obliehal šestnástku domácich, ťažil z početnej výhody, no cestu na druhý gól našiel až v 88. minúte. Opäť Lahm našiel mäkkým centrom voľného Müllera, ktorý v strede šestnástky pohotovou hlavičkou prekonal Fabiaňského. V nadstavenom čase ešte Kroos trafil tyč.

Odveta je na programe v utorok 11. marca.

Arsenal Londýn - Bayern Mníchov 0:2 (0:0)
Góly: 54. Kroos, 88. Müller, ŽK: Sanogo, Rosický - Boateng, Mandžukič, ČK: 37. Szczesny (Arsenal), rozhodoval: Rizzoli (Tal.), 60.000 divákov.

Arsenal: Szczesny - Sagna, Mertesacker, Koscielny, Gibbs (31. Monreal) - Flamini, Wilshere - Oxlade-Chamberlain (74. Rosický), Özil, Cazorla (39. Fabiaňski) - Sanogo

Bayern: Neuer - Lahm, Boateng (46. Rafinha), Dante, Alaba - Robben, Martinez, Alcantara (79. Pizarro), Kroos, Götze - Mandžukič (64. Müller)