Debakel na domácom ihrisku: Dva góly Ibrahimoviča nasmerovali PSG blízko k postupu

Radosť hráčov PSGRadosť hráčov PSG Zdroj: SITA

LEVERKUSEN - Futbalisti Paríž St. Germain a FC Barcelona sa výrazne priblížili k postupu do štvrťfinále Ligy majstrov 2013/2014. PSG v úvodnom stretnutí vyraďovacej fázy zvíťazili na ihrisku Bayeru Leverkusen 4:0 a katalánsky gigant v druhom utorkovom osemfinálovom zápase zvíťazil na ihrisku Manchestru City 2:0. Odvety sú na programe 12. marca.

Na nemeckom štadióne BayArena bolo vlastne o víťazovi rozhodnuté už v prvom polčase. Hostia potrestali v kríze hrajúcich "farmaceutov" už v 3. minúte. Verratti vyzval kolmicou do šestnástky Matuidiho a ten obstrelil brankára Leverkusenu Lena - 0:1. Hostia dokumentovali svoju jasnú prevahu ďalšími gólmi, keď sa dvakrát presadil kanonier Ibrahimovič. Najskôr v 39. minúte z penalty potrestal faul Spahiča a na 3:0 pre hostí upravil švédsky útočník, keď spoza hranice pokutového územia šikovne vyslal strelu z prvej, ktorá skončila v pravom hornom rohu. Domáci sa síce snažili o skorigovanie výsledku, ale ich snahu oslabil po hodine hry vylúčený Spahič. Početnú prevahu využili hostia ešte raz, keď exkluzívny gól z voleja dal striedajúci Cabaye - 0:4.

Bayer Leverkusen - Paríž St. Germain 0:4 (0:3)
Góly: 3. Matuidi, 39. a 42. Ibrahimovič (prvý z 11 m), 88. Cabaye. Rozhodoval: Kassai (Maď.), ŽK: Hilbert, Spahič, Guardado, Castro - Matuidi, ČK: 59. Spahič

Zostavy a striedania:
Bayer Leverkusen: Leno - Hilbert, Toprak,  Spahič, Guardado - Bender, Rolfes (46. Reinartz), Castro - Sam (62. Wollscheid), Kiessling, Son Heung-min (46. Brandt).
Paríž St. Germain: Sirigu - van der Wiel, Silva, Alex, Maxwell - Verratti, Motta, Matuidi (67. Cabaye) - Lucas, Ibrahimovič, Lavezzi (76. Pastore)

• Zdroj: TASR, SITA