Brazílčan Diego Costa hrdinom Atlética: Madridčania dobyli San Siro

Miranda a Mario Balotelli v súboji o loptuMiranda a Mario Balotelli v súboji o loptu Zdroj: SITA

MILÁNO - V druhom stredajšom osemfinálovom stretnutí sa na San Sire zrodila prehra milánskeho AC so španielskym Atléticom Madrid 0:1. V 83. min sa o ňu postaral obávaný kanonier hostí Diego Costa.

AC Miláno malo v prvom polčase dobré šance, strelu Kaka po štvrťhodine zrazili obrancovia Atletica na žrď, v 19. minúte hlavičku Taarabta belgický brankár hostí Courtois tiež vyrazil na tyč. Po polhodine po priťuknutí od Balotelliho Kaka iba tesne strieľal nad. Španielsky tím mohol dostať do vedenia v 36. minúte Diego Costa, ale gólman Abbiati sa vyznamenal. Keď sa v závere polčasu nepresadil ani Balotelli, išlo sa do šatní bez gólu.

V druhom dejstve hrali "Los Colchoneros" o čosi aktívnejšie, no po hodine hry strela Kaka tesne minula ľavú tyč brány hostí. Miláno sa predsa len dostávalo do väčšieho tlaku, muselo si ale dávať pozor na rýchly prechod súpera do útoku. V 75. minúte pokus Garciu cez nohy obrancu na dvakrát skrotil Abbiati. Hostia dokázali skórovať v 83. minúte, keď Diego Costa hlavičkou po rohu otvoril skóre. Bol to pre neho už 27. gól v sezóne, piaty v tomto ročníku LM, ktorý rozhodol o cennom triumfe klubu z La Ligy.

AC Miláno - Atlético Madrid 0:1 (0:0)
Gól: 83. Costa, ŽK: Abate, Bonera, Rami - Insua, Suarez, Costa, Lopez, rozhodoval: Proença (Port.), 75.000 divákov.

AC: Abbiati - De Sciglio (26. Abate), Bonera, Rami, Emanuelson - Essien, de Jong - Poli (85. Constant), Kaka, Taarabt - Balotelli (78. Pazzini)

Atlético: Courtois - Juanfran, Miranda, Godin, Insua - Suarez, Gabi - Turan (74. Rodríguez), Garcia (80. Lopez), Koke - Costa