Dúbravka už za polčas inkasoval tri góly: Stoch s PAOK-om neuspel, triumf Juventusu

Pablo Osvaldo oslavuje gól JuventusuPablo Osvaldo oslavuje gól Juventusu Zdroj: SITA

BRATISLAVA - Futbalisti dánskeho Esbjergu prehrali vo štvrtkovom prvom 16-finálovom zápase Európskej ligy UEFA 2013/2014 s ACF Fiorentina 1:3. V drese zdolaného tímu absolvoval svoj debut medzi žrďami slovenský brankár Martin Dúbravka, ktorý však už v prvom polčase trikrát lovil loptu zo siete.

Slovan Liberec dlho držal nádejný bezgólový výsledok v domácom súboji s holandským Alkmaarom, v 89. minúte však Severočesi inkasovali a v odvete budú mať ťažkú úlohu. PAOK Solún doma taktiež podľahol Benfice Lisabon 0:1. Slovenský krídelník Miroslav Stoch zasiahol do diania v 76. minúte a v 85. minúte dostal žltú kartu, aspoň o vyrovnanie sa však nepostaral.

Zápas Dynamo Kyjev - Valencia sa pre nepokoje v ukrajinskej metropole uskutočnil v cyperskej Nikózii. Španielsky tím zvíťazil 2:0 a jednou nohou sa prebojoval medzi 16 najlepších tímov európskeho pohára číslo dva.

Futbalisti Anži Machačkala remizovali v 16-finálovom zápase Európskej ligy s belgickým KRC Genk 0:0.

Odvety 16-finále sú na programe 27. februára. Finále sa uskutoční 14. mája v Turíne na štadióne Juventusu. Úradujúcim víťazom súťaže je Chelsea Londýn, ktorá však účinkuje v osemfinále Ligy majstrov.

Dnipro Dnepropetrovsk (Ukr.) - Tottenham Hotspur (Angl.) 1:0 (0:0)
Gól: 81. Konopľanka (z pok. kopu), rozhodoval: Lahoz (Šp.)

Dynamo Kyjev (Ukr.) - FC Valencia (Šp.) 0:2 (0:0) - hralo sa na neutrálnej pôde v cyperskej Nikózii
Góly: 79. E. Vargas, 90.+ Vida (vlastný), rozhodoval: Atkinson (Angl.)

Esbjerg fB (Dán.) - ACF Fiorentina (Tal.) 1:3 (1:3)
Góly: 10. Pusic - 9. Matri, 15. Iličič, 37. Aquilani (z pok. kopu), rozhodoval: Karasev (Rus.)
Martin Dúbravka (Esbjerg) odchytal celý zápas

Černomorec Odesa (Ukr.) - Olympique Lyon (Fr.) 0:0
Rozhodoval: Thomson (Škót.)

Juventus Turín (Tal.) - Trabzonspor (Tur.) 2:0 (1:0)
Góly: 16. P. Osvaldo, 90.+ Pogba, rozhodoval: Kulbakov (Biel.)

Slovan Liberec (ČR) - AZ Alkmaar (Hol.) 0:1 (0:0)
Gól: 89. Viergever, rozhodoval: Tudor (Rum.)
Lukáš Hroššo nechytal, Ľuboš Kolár nenastúpil, Michal Obročník (všetci Liberec) nefiguruje v zápise o stretnutí

PAOK Solún (Gréc.) - Benfica Lisabon (Portug.) 0:1 (0:0)
Gól: 59. Lima, rozhodoval: Stark (Nem.)
Miroslav Stoch (PAOK) sa na ihrisko dostal v 76. min a v 85. min dostal žltú kartu

Anži Machačkala (Rus.) - KRC Genk (Belg.) 0:0
ČK: 89. Maximov (Anži), rozhodoval: Yefet (Izr.)