VIDEO Fantastická premiéra Depetrisa: Dvoma gólmi prispel k debaklu Slavie!

David DepetrisDavid Depetris Zdroj: gambrinusliga.cz

OLOMOUC - Naturalizovanému slovenskému futbalovému reprezentantovi Davidovi Depetrisovi stačila iba polhodinka, aby začal plniť úlohy, na ktoré ho vedenie Sigmy Olomouc angažovalo z tureckého klubu Caykur Rizespor na polročné hosťovanie.

Útočník argentínskeho pôvodu sa v novom drese uviedol v českej Gambrinus lige dvoma gólmi v 12. a 29. minúte sobotňajšieho stretnutia 17. kola proti Slavii Praha, v ktorom domáci napokon zvíťazili presvedčivo 5:1. Obávaný 25-ročný zakončovateľ hral do 88. minúty.

Depetris má s Rizesporom zmluvu ešte na 2,5 roka, ale pod vedením trénera Rizu Calimbaya nedostával príležitosť. Na Slovensku si spravil meno v Trenčíne. V sezóne 2012/2013 bol v jeho drese so 16 gólmi kráľom strelcov Corgoň ligy, hoci odohral iba jej jesennú časť.

Sigma Olomouc - Slavia Praha 5:1 (4:0)
Góly: 8. a 87. Zahradníček, 12. a 29. DEPETRIS, 45. Pospíšil - 54. Boudjemaa, ČK: 69. Nitrianský (Slavia) po druhej ŽK
David Depetris hral do 88. min a strelil dva góly, Kamil Karaš (obaja Olomouc) nastúpil v 86. min. Matej Rakovan odchytal celé stretnutie, Kamil Čontofalský a Martin Juhar sedeli na lavičke náhradníkov, Martin Dobrotka (všetci Slavia) nefiguruje v zápise o stretnutí.

Prvý gól Depetrisa

Druhý gól Depetrisa

Znojmo - Jihlava 0:0
Matúš Lacko odohral celé stretnutie a v 35. min videl ŽK, Erik Liener nastúpil v 82. min, Peter Gál-Andrezly (všetci Znojmo) nefiguruje v zápise o stretnutí. Vladimír Kukoľ odohral celé stretnutie, Matúš Marcin sedel na lavičke náhradníkov, Karol Karlík (všetci Jihlava) nefiguruje v zápise o stretnutí.

Příbram - Bohemians 1905 1:0 (1:0)
Gól: 34. Řezníček
Tomáš Hájovský odohral celé stretnutie, Jakub Rondzik (obaja Příbram) sedel na lavičke náhradníkov. Ivan Lietava a Lukáš Pauschek odohrali celé stretnutie, Martin Cseh a Peter Gabriš (všetci Bohemians) sedeli na lavičke náhradníkov.

Slovácko - Jablonec 1:0 (1:0)
Gól: 3. J. Petr
Tomáš Košút a Patrik Šimko (obaja Slovácko) odohrali celé stretnutie.