AS v šlágri remizoval s milánskym Interom: Rimania na Juventus strácajú osem bodov

Fredy Guariín a Radja Nainggolan v súboji o loptuFredy Guariín a Radja Nainggolan v súboji o loptu Zdroj: SITA

RÍM - Futbalisti AS Rím v talianskej lige len remizovali na domácom ihrisku s Interom Miláno 0:0 a na vedúci Juventus stráca na druhom mieste osem bodov. Hostia zasa nedokázali oplatiť súperovi jesennú prehru 0:3 zo San Sira a navyše AS nedokázali poraziť už deväť zápasov v rade.

V prvom polčase mohol ísť do vedenia Inter, hlavička Argentínčana Rodriga Palacia v dvadsiatej minúte však mierila tesne nad bránku. Šanca domácich prišli až po zmene strán. Krátko po hodine hry sa mohol presadiť reprezentant Pobrežia Slonoviny Gervinho, ale jeho pokus na poslednú chvíľu sklzom zneškodnil obranca Rolando. O osem minút neskôr potom delovku Miralema Pjaniča vytesnil mimo bránky gólman Samir Handanovič.

Tím z hlavného mesta má na tretí Neapol náskok siedmich bodov, Inter zostáva na piatom mieste, ktoré zabezpečuje postup do Európskej ligy.

AS Rím - Inter Miláno 0:0
Tomáš Vestenický (AS Rím) nefiguruje v zápise o stretnutí.

• Zdroj: ČTK, SITA