Piešťany si výhrou nad Martinom poistili štvrté miesto, v play-off proti Popradu

Hráči ŠHK 37 Piešťany sa radujú z góluHráči ŠHK 37 Piešťany sa radujú z gólu Zdroj: SITA

PIEŠŤANY - Do úvodu zápasu vkročili domáci "havrani" na výbornú, keď už v polovici druhej minúty streli úvodný gól Brňák. Onedlho mali hostia výhodu presilovky o dvoch hráčov, ale nič z toho nevyťažili. V 8. min Galamboš v dobrej príležitosti strelou z pravého kruhu trafil len do Tomeka. V 10. min mohol zvýšiť vedenie domácich novic v ich drese Schmidt, ale proti Dzubinovi neuspel.

V 25. min rýchlo zaútočili hosťujúci Markovič s Galambošom, ale vyrovnať sa im nepodarilo. Hneď z protiútoku mieril Melichárek Dzubinovi medzi betóny, ale ten ich v poslednej chvíli stiahol dokopy. V 32. min tvrdou strelou od modrej čiary zvýšil vedenie domácich Bučka, keď sa puk sa Dzubinov chrbát odrazil od žŕdky. Na začiatku 36. min sa dočkali aj hostia, keď znižoval Markovič. O 57 sekúnd neskôr zvýšil vedenie domácich znova o dva góly Stupka, ktorý umiestnil odrazený puk od hosťujúceho brankára za jeho chrbát - 3:1. Tesne pred odchodom do kabín na druhú prestávku pálil tvrdo Hamrák, ale štvrtý gól z toho nebol.

Vstup do tretej časti mali lepší hostia. V 42. min strieľal Markovič a o minútu neskôr znižoval Kolena na 2:3. V 46. min nastal závar pred bránkou Piešťan, ale Tomek to nakoniec vyriešil. V 49. min upravil na 4:2 pre domácich Románek strelou spred bránky. Piešťanskí "havrani" si tak poistili štvrté miesto a v play-off budú začínať doma proti Popradu.

ŠHK 37 Piešťany - MHC Mountfield Martin 4:2 (1:0, 2:1, 1:1)
Góly: 2. Brňák (V. Nemec, T. Melichárek), 32. Bučka (Románek, Škadra), 37. Stupka (Schmidt, Chylo), 49. Románek (Bučka, Hamrák) - 36. Markovič (Pokrivčák, Galamboš), 43. Kolena (Themár, L. Klíma)
Vylúčení: 3:1 na 2 min, Navyše: J. Cíger (Martin) 10 min za nešportové správanie, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc - Kacej, Orolín, 1003 divákov

Piešťany: Tomek - Drgoň, R. Filip, Rais, Brňák, Škadra, Bučka, Biro, Cuník - S. Saliji, Peško, Lušňák - T. Melichárek, Mišura, V. Nemec - Haring, Hamrák, Románek - Chylo, Schmidt, Stupka

Martin: Dzubina - Brcko, Matejka, I. Ďatelinka, Rusina, A. Novotný, Perniš, Popela, Tupý - Sinsterle, Fujerík, J. Suja - Markovič, Galamboš, Pokrivčák - L. Klíma, Kolena, Themár - J. Cíger, Dírer, Rožník

Roman Sýkora (asistent trénera Piešťan): "Mali sme všetko vo svojich rukách. Pomerne skoro sme dali prvý gól. Druhá tretina nebola ideálna, zvýšili sme na 2:0 ale zbytočným gólom sa to skomplikovalo. Tretiu tretinu sme chceli hrať dopredu, nielen defenzívne, dostali sme však gól. Potom sme stiahli hru na tri pätky a boli sme aktívnejší. Tešíme sa z troch bodov a pekného 4. miesta v základnej časti."

Daniel Babka (tréner Martina): "Po nedeľnom zápase a pondelkovom dni voľna bolo treba dostať sa do zápasu. Chceli sme hrať viac defenzívne a nie to veľmi otvárať. Dostali sme nešťastný gól. Boli sme málo dôrazní, strácali veľa pukov a neudržali sme sa v útočnom pásme - mali sme asi päť striel za celú tretinu. Od polovice zápasu sa to zlepšilo, dali sme aj góly. Tretia päťka hrala vynikajúco a dali aj gól, čo je dobrým signálom. Mrzia nás tie štyri góly, čo sme dostali. Mišo Dzubina nás aj tak veľmi podržal."