V Nitre videli vyrovnaný duel: V zápase s Piešťanmi rozhodli až nájazdy

Lukáš Novák z HK Nitra (v modrom), brankár Martin Šúrek (vľavo), Matúš Rais (v strede) a Tomáš Brňák (vpravo) z ŠHK 37 PiešťanyLukáš Novák z HK Nitra (v modrom), brankár Martin Šúrek (vľavo), Matúš Rais (v strede) a Tomáš Brňák (vpravo) z ŠHK 37 Piešťany Zdroj: SITA

NITRA - tretnutie začalo zostra, už v tretej sekunde musel ísť na trestnú lavicu domáci Lukáš Novák, v 36. následne aj hosťujúci Lušňák a v 116. Nitran Kuzma. V tretej minúte padol prvý gól, jeho autorom bol po nájazde domáci Richard Lelkeš a vo štvrtej hostia vyrovnali, keď v presilovej hre Michal Peško prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste. V 18. minúte sa Nitra opäť dostala do vedenia, Tománek pekne našiel voľného Lukáša Nováka a ten na dvakrát prestrelil Šúreka v bráne Piešťan - 2:1.

Takto bude vyzerať osmička štvrťfinalistov.

V druhej tretine veľa hokeja diváci nevideli, Nitra dokonca nevyužila ani presilovku 5 proti 3. V 35. minúte napokon padol gól do domácej bránky, keď po strele Peška tečoval puk za Kristanov chrbát Samir Saliji - 2:2.

V 47. minúte mohol Corgoňov znovu dostať do vedenia Chrenko, no prudkou strelou trafil iba konštrukciu bránky hostí. Tí boli úspešnejší, keď sa v polovici tretej tretiny peknou individuálnou akciou predviedol Stupka a spomedzi kruhov ideálne trafil, čím sa hostia prvýkrát v zápase ujali vedenia. Tri minúty pred treťou sirénou však v presilovej hre napriahol spoza kruhu Henrich Ručkay a bombou vyrovnal na 3:3.

Do konca tretej časti stretnutia gól nepadol, nasledovalo predĺženie, v ktorom po peknej akcii trafil Lukáš Novák iba žŕdku bránky Piešťan. Na rade boli samostatné nájazdy, ten rozhodujúci premenil hosťujúci Patrik Lušnák.

HK Nitra - ŠHK 37 Pieštany 3:4 pp a sn (2:1, 0:1, 1:1 - 0:0, 0:1)
Góly: 3. Lelkeš, 18. L. Novák, 57. H. Ručkay - 4. Peško, 35. Saliji, 50. Stupka, rozhodujúci nájazd Lušnák. Rozhodovali: Jura - Bogdaň, Jobbágy, vylúčení: 4:7, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 2369 divákov.

Antonín Stavjaňa (tréner Nitry): "Bol to pre nás posledný zápas doma pred play-off. Nechceli sme postaviť rezervu, ale nakoniec sa ukázalo, že sme asi mali. Tá by asi dnes predviedla lepší výkon ako niektorí naši hráči. Chlapci sa chceli ukázať pred divákmi. Veľa improvizovali, bolo tam veľa akcií, ktoré sme nenacvičovali ani na tréningu: bez ťahu na bránku, bez zakončenia. Náš výkon bol nemastný-neslaný. Generálku pred play-off som si predstavoval inak. Ešte hráme zápas v Skalici a verím, že podáme oveľa lepší výkon ako dnes."

Roman Sýkora (asistent trénera Piešťan): "Vedeli sme, že nás v Nitre čaká ťažký zápas. Na domácich sme sa dobre pripravili. Bolo jasné, že súperovi o nič nejde, ale nič nepodcenil a chcel vyhrať. V prvej tretine sme slabo korčuľovali a vedeli sme, že to musíme do ďalšieho priebehu zápasu z lepšiť. V druhej tretine bol prístup našich hráčov iný. Vyrovnali sme na 2:2 a navyše sme ubránili takmer dvojminútovú presilovku piatich proti trom. V tretej tretine sme chceli ubrániť stav, dokonca sa nám podarilo dať gól. V závere sme žiaľ inkasovali a zápas išiel do predĺženia. Chalanom treba poďakovať za výkon a poďakujeme aj brankárovi Šúrekovi."