Martin víťazom zápasu o play-off aj o záchranu: MHC tesne porazil Duklu

Tomáš Komínek z Dukly Trenčín a Peter Galamboš z MHC Mountfield MartinTomáš Komínek z Dukly Trenčín a Peter Galamboš z MHC Mountfield Martin Zdroj: SITA

MARTIN - Dôležitý zápas o účasť v play off, ale aj o záchranu, začali obe mužstvá opatrne a mysleli predovšetkým na obranu. V 2. minúte ohrozili Dzubinu Rusnák a T. Klíma, na druhej strane preveril Nagya L. Klíma. V 9. min bol vylúčený hosťujúci Toman a domáci za 45 sekúnd využili presilovú hru. Najprv ešte Suja zblízka netrafil, ale vzápätí po prihrávke Markoviča namieril Važan presne a otvoril skóre zápasu.

Takto bude vyzerať osmička štvrťfinalistov.

Domáci boli od tohto momentu lepším tímom. Potom síce Martinčania nevyužili druhú presilovkuu ale tesne po návrate Habšudu z trestnej lavice sa zblízka presadil Finsterle a svojim prvým gólom v drese MHC Mountfield zabezpečil domácim dvojgólový náskok. V úvode druhej tretiny zneškodnil Nagy pokusy Važana a Perniša.

V 24. minúte bol vylúčený domáci Fujerík. Presilovku využila Dukla za 63 sekúnd zásluhou najskúsenejšej dvojice na ľade, keď po prihrávke Petrovického znížil Jánoš na 2:1. V 27. min sa domáci predčasne tešili, gól Themára rozhodcovia neuznali pre postavenie jedného z martinských hráčov v bránkovisku. Domáci mali v tejto časti hry výraznú prevahu, ale streliť ďalší gól sa im nepodarilo ani pri 90- sekundovej presilovke o dvoch hráčov, keď sa viackrát vyznamenal trenčiansky gólman.

Nagy podržal hostí aj v 39. minúte po individuálnej akcii Suju. V tretej tretine to bol boj o každý puk. Dukla sa viac tlačila do útoku, mala viac z hry a aj väčší počet streleckých príležitostí. Domáci sa zamerali na pozorné bránenie svojho náskoku. Najväčšiu šancu hostí mal v 56. minúte Komínek, ale Dzubina jeho pokus zneškodnil. V 58. minúte mohol definitívne rozhodnúť o víťaztsve Martina Markovič, ale svoje sólo nedotiahol do konca. Záver už domáci takticky zvládli, ubránili sa aj pri hre hostí bez brankára a víťazstvom si zabezpečili minimálne 8. miesto v tabuľke a po 4 rokoch si opäť zahrajú v play off o titul.

MHC Mountfield Martin - Dukla Trenčín 2:1 (2:0, 0:1, 0:0)
Góly: 10. Važan, 13. Finsterle - 25. Jánoš. Rozhodfovali: J. Konc, Novák - Kacej, Orolín, vylúčení: 1:7, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0. 3500 divákov.

Daniel Babka, tréner Martina: "Trenčín začal lepšie. Nás do zápasu dostala dobre zahratá presilová hra. Podržal nás brankár Dzubina, ktorému pozornou defenzívou pomohli aj ostatní hráči. Sme šťastní že sme sa prebojovali do play off."

Milan Staš: "Pred veľmi dôležitým zápasom nám nechýbalo odhodlanie, ktoré sme však nepotvrdili na ľade. Inkasovali sme dva góly a nervozita a psychický tlak nám zväzoval ruky aj nohy. Ako sa strieľajú góly musel mladým hráčom ukázať 40-ročný Jánoš. Žiaľ nikto ďalší sa k nemu nepridal. Po góle sme sa zlepšili, ale chýbal nám pokoj, skúsenosti a aj trochu šťastia."