Skalica stratila dvojgólové vedenie v Košiciach: Líder jej nadelil päť gólov

Peter Bartoš a Martin Štrbák obaja z HC KošicePeter Bartoš a Martin Štrbák obaja z HC Košice Zdroj: SITA

KOŠICE - V úvode stretnutia nebolo k videniu veľa zaujímavých momentov. V 7. minúte sa pekne uvoľnil Skaličan Preisinger, jeho strela sa obtrela o hornú žŕdku Staňovej bránky. Gólom neskončil ani efektný prienik domáceho Spilara počas oslabenia v 10 minúte. Nedorozumenie brankára Lipovského s Vyrúbalíkom nevyužil Bartánus, no po jeho faule sa hostia ujali vedenia. V 16. minúte si Kozák prihral so Školiakom a po strele skalického obrancu bolo 0:1. V pokračujúcej presilovke presne namieril aj Obdržálek a Skalica viedla o dva góly. O toto vedenie však ešte do konca prvej tretiny prišla. V jej poslednej minúte dorazil Štrbákovu strelu nikým nekrytý Jenčík, ktorý znížil na 1:2. O 21 sekúnd neskôr vystihol Hrnka zlú rozohrávku hostí a po jeho ideálnej prihrávke nemohol Bartánus zaváhať - 2:2.

Takto bude vyzerať osmička štvrťfinalistov.

V 22. min dvakrát nepresne strieľal Bicek, na opačnej strane nevyužil nájazd Školiak. Kutálek v 27. minúte mohol vrátiť hosťom tesný náskok, individuálnu akciu však nezakončil ideálne. Domáci šli prvýkrát v zápase do vedenia v 29. minúte. Štrbákov pokus usmernil do Lipovského bránky Jenčík, no o regulérnosti košického gólu ešte musel rozhodnúť videorozhodca. Štvrtý gól Košíc pridal v 31. minúte v presilovke o dvoch hráčov Štrbák, ktorý presne namieril od modrej čiary. Domácich dvojgólový náskok upokojil a ďalšie góly mohli pridať Hrnka či Spilar, no stroskotali na brankárovi Lipovskom.

Tretia tretina zaostala za prvými dvomi. Veľa hokejovej krásy aktéri nepredviedli a gólových šancí bolo ako šafranu. V 48. minúte ušiel skalickým obrancom Bartánus, ale svoju šancu nepremenil. Všetko si však vynahradil v 55. minúte, keď krátko po presilovke zužitkoval dobrú prácu Sojčíka. Na opačnej strane si košický brankár Staňa poradil so šancou Obdržálka v 57. minúte.

HC Košice - HK 36 Skalica 5:2 (2:2, 2:0, 1:0)
Góly: 20. Jenčík, 20. Bartánus, 29. Jenčík, 31. Štrbák, 55. Bartánus - 16. Kozák, 17. Obdržálek. Rozhodcovia: T. Orolin - Bednár, Snášel, vylúčení: 4:6 na 2 min, presilovky: 3:2, oslabenia 0:0, 3112 divákov.

Anton Tomko (tréner Košíc): "Skalica ukázala, prečo v posledných kolách bodovala, robila nám problémy v našom útočnom pásme. Spravili sme zbytočné fauly, ktoré Skaličania využili na strelenie dvoch gólov. V krátkom čase sa nám potom podarilo vyrovnať, povedali sme si potom, čo musíme zlepšiť a chlapci si dali povedať. Pridali sme ďalšie dva góly a Skalicu sme už do ničoho vážnejšieho nepustili."

Andrej Výboh (tréner Skalice): "Po sérii víťazstiev sme chceli nadviazať na predchádzajúce výkony. V prvej tretine sme sa dostali v presilovke do vedenia, ale po našich chybách súper veľmi rýchlo vyrovnal. Domáci potom zvýšili tlak a pohyb, vypracovali si množstvo šanci. Po našich útočných fauloch sme súperovi ponúkli presilovky, ktoré maximálne zužitkoval. Súper, hoci sme zvýšil dôraz v defenzíve, stále dominoval a vyhral zaslúžene."

• Zdroj: TASR, SITA