Třinec deklasoval Kometu desiatimi gólmi: Slovenský gólman Brna vydržal pol zápasu

Marek Čiliak (Ilustračné foto)Marek Čiliak (Ilustračné foto) Zdroj: SITA

PRAHA - Slovenský brankár Marek Čiliak nedochytal duel 50. kola českej extraligy, v ktorom jeho Kometa Brno "vybuchla" v Třinci. "Oceliari" zvíťazili vysoko 10:2, asistenciu si pri kozmetickej úprave výsledku v podobe druhého gólu pripísal Jozef Kováčik.

V súboji libereckých "bielych tigrov" a Vítkovíc dominovali v štatistikách slovenskí hokejisti. K víťazstvu domácich 3:1 prispel gólom útočník Martin Bartek a asistenciou obranca Martin Čakajík. Ján Lašák si pripísal pri triumfe domácich 27 zákrokov, prekonať ho dokázal len jeho krajan v hosťujúcom drese Peter Húževka.

Čiliak opustil bránku Brna v 28. minúte po treťom inkasovanom góle. Miesto prenechal Jiřímu Trvajovi, ktorý po zvyšok stretnutia lovil puk zo svojej siere ešte sedemkrát. Hetrikom sa v domácom drese blysol útočník Martin Růžička, asistenciu si pri druhom góle Komety v zápase pripísal Jozef Kováčik.

Hokejisti Slavie Praha zdolali v jubilejnom stom derby pražských "S" svojho mestského rivala Spartu 3:2 po predĺžení. "Zošívaní" sa po skalpe lídra tabuľky priblížili k priečkam zaručujúcim play off.

Bíli Tigři Liberec - Vítkovice Steel 3:1 (0:0, 1:1, 2:0)
Góly: 24. BARTEK, 42. Výtisk, 42. Valský (ČAKAJÍK) - 26. HÚŽEVKA
/brankár Liberca J. Lašák 27 zákrokov/

HC VERVA Litvínov - Rytíři Kladno 2:3 (1:1, 0:0, 1:2)
Góly: 7. Hübl, 50. Posmyk - 3. Tenkrát, 44. Tenkrát, 47. Hořava (MAJESKÝ)

Mountfield HK - Piráti Chomutov 2:0 (1:0, 1:0, 0:0)
Góly: 18. Tvrdík, 26. Šimánek

Škoda Plzeň - PSG Zlín 1:2 (0:0, 1:2, 0:0)
Góly: 25. Možík - 31. Čajánek, 39. Balaštík

Slavia Praha - Sparta Praha 3:2 pp (1:0, 1:1, 0:1 - 1:0)
Góly: 5. Krenželok, 27,. Wharton, 61. Kadlec - 25. Philipp, 55. Kubát

Oceláři Třinec - Kometa Brno 10:2 (2:1, 4:0, 4:1)
Góly: 7. Orsava, 10. Peterek, 28. Hrna, 33. Galvas, 36. Zíb, 36. Růžička, 47. Růžička, 48. Adamský, 52. Růžička, 52. Květoň - 2. Nemec, 50. Vondráček (KOVÁČIK)