Žilinčania zlyhali v dôležitom zápase: Otvorili skóre, Bystrica im ale nadelila debakel

Banská Bystrica si poradila so ŽilinouBanská Bystrica si poradila so Žilinou Zdroj: SITA

BANSKÁ BYSTRICA - Žilinčanom v tabuľke prihára, a tak vložili do zápasu veľa energie, no nie toľko, aby po dvoch tretinách neťahali za kratší koniec. Aj keď ich opäť gólovo nesklamal Tomas, ktorý trestuhodne nepokrytý v 15. min otvoril skóre, veľa šancí si nevypracovali a mohli byť radi, že inkasovali celkom milosrdne.

V 17. min pokus Rapáča predĺžil do bránky pohodlne Veilleux a v 23. min Zigo v presilovke po vyrazenej strele Veilleuxa trafil do takmer prázdnej bránky. V úvode zápasu Tomas a Klouda naznačili, na čo a koho sa budú Žilinčania najviac spoliehať, od 8. min nadvládu nad vývinom už zobrali do svojich rúk domáci a pravidelne zamestnávali Peksu v bránke.

Takto bude vyzerať osmička štvrťfinalistov.

V 1. tretine po efektnej kľučke na Chovana sa blysol Rapáč, lepšie zakončenie si žiadali aj príležitosti Whitea a Kaduru, v strednej časti hry zalamovali rukami nad nevyužitými šancami Saracino, Heizer, White pri samostatnom nájazde v 29. min, ďalej Kadura, Handlovský i Lepine a hostia mohli byť radi nad vcelku priaznivom skóre.

V úvode tretej tretiny vyvinuli sympatický tlak až dovtedy, kým sa v 44. min domáci neutrhli a Matoušek zblízka prekonal Peksu tretíkrát. Frustrovaní 'vlci' o ďalšiu minútu úplne zabudli na Heizera pred bránkou a tomu viac po nahrávke od Rapáča nebolo treba, aby vsietil pod žŕdku štvrtýkrát. Hosťom nepomohli ani dve presilovky za sebou a vo zvyšnom čase necelých deviatich minút už veľa vody nenamútili. Naopak, domáci Heizer najskôr ponúknutú príležitosť zvýšiť odmietol, no v 55. White rozglejenú obranu hostí potrestal ďalšou presnou trefou. Źrdka Drevenáka dve minúty pred koncom už bola len labuťou piesňou 'vlkov'.

HC'05 B. Bystrica - MsHK Žilina 5:1 (1:1, 1:0, 3:0)
Góly: 17. Veilleux, 23. Zigo, 44. Matoušek, 45. Heizer, 55. White - 15. Tomas. Rozhodcovia Lokšík, D. Konc - Sčensný, Šefčík, vylúčení 3:2, navyše 10+DKZ Bambúch za nešportové správanie - 10 min Jarolín a Tomas za nešportové správanie, presilovky 1:0, v oslabení 0:0, zmeny: od 17. min navyše Linet (Žilina), 1108 divákov.

Vladimír Országh (tréner Banskej Bystrice): "Mali sme ťažký začiatok. Prvá tretina nebola podľa našich predstáv, ale od druhej to už bolo z našej strany o niečom inom. Prebrali sme iniciatívu a boli sme lepším mužstvom. Okrem piatich gólov sme si vypracovali aj ďalšie šance. Zodpovedne sme bránili až do konca zápasu. Vzhľadom na priebeh stretnutia, hlavne posledných dvoch tretín, je naše víťazstvo zaslúžené."

Martin Groma (tréner Žiliny): "Začali sme dobre, boli sme aktívni a išli sme do vedenia, avšak súper využil jednu z mála chýb, ktoré sme spravili a strelil nám gól. Druhá tretina bola vyrovnaná z oboch strán. Bystričania pridali na aktivite a vytvorili si nebezpečné situácie a šance. Hokej sa musel divákom páčiť, bol bojovný. Bohužiaľ, v tretej tretine sme urobili chyby. Nelogicky sme prepadávali a súper to trestal. Nemôže sa nám stať, že dostaneme dva góly do prázdnej bránky. Sú to obrovské individuálne chyby. Ak chceme uspieť v ďalšom zápase, nesmú sa opakovať."

• Zdroj: TASR, SITA