MS V HOKEJI 2024 Šimon Nemec verí na hokejový zázrak: Výhovoriek už bolo dosť!

Na snímke gólová radosť slovenských hokejistov, sprava strelec gólu Tomáš Tatar a Šimon NemecNa snímke gólová radosť slovenských hokejistov, sprava strelec gólu Tomáš Tatar a Šimon Nemec Zdroj: TASR/Michal Runák

OSTRAVA - Na Švédsko sa už zabudlo. Prehra 1:6 bola bolestivá, ale v konečnom dôsledku nič neriešila.

Postúpili sme do štvrťfinále, kde na nás v O2 aréne čaká súper najvyššieho kalibru. Hokejisti dnes ráno absolvovali cestu vlakom z Ostravy do Prahy a poobede si okamžite vyskúšali jednu z najlepších hokejových arén v Európe.

Kanade máme čo vracať, prehrali sme s nimi aj na vlaňajšom šampionáte. Viac ale mrzí prehra 5:6 na domácom šampionáte v Košiciach. Fanúšikovia dúfajú, že tieto scenáre sa nezopakujú.

Veria, že v Prahe si zaspomíname na Helsinki 2012. Pri striebornej ceste sme narazili na javorové listy v rovnakej fáze turnaja a po strhujúcom zápase sme oslavovali postup ďalej.

Podobný príbeh by chcel s mužstvom Craiga Ramsayho napísať aj obranca Šimon Nemec. "Verím v zázrak," opisuje svoje pocity pred duelom s Kanadou. To, či sa jeho slová naplnia, sa dozvieme už zajtra o 16:20.

Aká bola cesta vlakom do Prahy?

"Bolo to príjemné, určite lepšie, ako sa tlačiť v jednom autobuse. Ubehlo to rýchlo, pospali sme si, ale už sme tu, pripravení hrať hokej."

Kedy ste naposledy cestovali vlakom?

"Do New Yorku som chodil vlakom každý deň. Keď sme chodievali na výlety, zistil som, že je to lepšie. V Amerike takto cestujem často."

Absolvovali ste prvý tréning v O2 aréne. Aké máte pocity?

"Ľad nebol najlepší, keď sme prišli, tak nebol ani upravený. Z jedného tréningu to však neviem posúdiť. Už nie je čas na žiadne výhovorky, už sme sa vyhovárali dosť. Verím, že budeme pripravení a podáme čo najlepší výkon."

Ako na vás táto hala pôsobí?

"Ja osobne som tu už raz hral, je to pekná aréna. Budeme tu hrať aj NHL, veľmi sa na to teším, príde sa pozrieť veľmi veľa ľudí."

Prehra so Švédmi je už definitívne zabudnutá?

"Určite."

Čo očakávate od štvrťfinálového súboja s Kanadou?

"Asi to bude veľmi podobný zápas, ako proti Amerike. Myslím si, že ten štýl nám vyhovuje a keď budeme hrať svoju hru, tak ich budeme trápiť do konca. Verím v zázrak."

Bude vaša výhoda, že ste outsideri a môžete len prekvapiť?

"Asi áno. Tlak na nás bol pri postupe do štvrťfinále. To sme zvládli a teraz si to ideme už len užiť."

Úvodný zápas v Ostrave ste hrali premotivovaní a vieme, ako to dopadlo. Aj kapitán tímu Tomáš Tatar varoval, aby ste sa pred toľkým publikom nezbláznili. Myslíte si to isté?

"Párkrát sme sa už zbláznili a nevyšlo nám to. Aj minulý zápas bol ponaučenie, za stavu 0:2 sme sa splašili a nakoniec to skončilo debaklom. Vieme, čo máme hrať a verím, že sa to podarí. Myslím si, že sme dobre nastavení."

Budete bojovať aj za Martina Pospíšila, ktorý sa nešťastne zranil a šampionát sa pre neho skončil predčasne?

"Má veľkú smolu. Keď hrá svoj najlepší hokej, vždy sa mu niečo stane. Ale verím, že stihne novú sezónu, že príde pripravený a že v NHL ukáže, čo je v ňom."

Vo štvrťfinále ste sa postavili Kanade aj minulý rok na MS do 20 rokov. Beriete tento zápas ako takú pomstu Bedardovi, ktorý vás gólom v predĺžení poslal domov?

"Vôbec, nebudeme to tak brať. Je mi jedno, kto hrá za nich, my sa sústredíme na seba. Majú veľa kvalitných hráčov, rovnako ako aj my. Na našej strane je výhoda, že sme outsider."

Bude to vaše tretie štvrťfinále na seniorských MS, dá sa z predošlých dvoch prehier vziať ponaučenie?

"Ako sa hovorí, do tretice všetko dobré. Dá sa toho veľa zlepšiť. Prvý rok sme sa držali s Američanmi len chvíľu, ale veľa šancí sme nemali. Potom sme s Fínskom vyhrávali 2:0 po prvej tretine a napokon z toho bola smolná prehra. Myslím si, že sme sa poučili a sme pripravení."

Stretli ste sa už so spoluhráčom z New Jersey Dawsonom Mercerom?

"Ešte nie, nie sme spolu veľmi v kontakte. Uvidíme, či sa stretneme na hoteli. Ak nie, nič sa nedeje. Pozdravíme sa po zápase, avšak v tejto chvíli sa nesústredím na to, že tam hrá."

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 10

Viac o téme: Slovensko Šimon Nemec MS v hokeji 2024

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy