MS V HOKEJI 2024 Slovensko skúsilo niečo iné a bolo to ešte horšie: Nemec poslal odkaz národu

Šimon Nemec počas zápasu MS 2024Šimon Nemec počas zápasu MS 2024 Zdroj: Profimedia

PRAHA - Hokejový obranca Šimon Nemec verí, že slovenská reprezentácia môže vo štvrtkovom štvrťfinále majstrovstiev sveta zaskočiť favorizovanú Kanadu a postúpiť do semifinále.

Základom pre možný úspech je podľa hráča tímu NHL New Jersey Devils zopakovať výkon zo základnej skupiny proti Spojeným štátom americkým, ktoré Slováci porazili 5:4 v predĺžení.

"Pred majstrovstvami by sme všetci túto možnosť brali. Je to super. Poďme si to tam užiť, a keď sa spojíme ako celý národ, tak dokážeme vyhrať," povedal Nemec novinárom po utorkovom večernom súboji so Švédskom (1:6), ktorý už nemohol nič zmeniť na slovenskom postupe ani štvrťfinálovom súperovi. "Hráme tiež zámorským štýlom, takže verím, že nám to bude sedieť a zápas dokážeme zvládnuť," uviedol dvadsaťročný bek.

Kanada na šampionáte v Prahe v skupine vyhrala všetkých sedem zápasov. Len Rakúsko a Česko porazila až v predĺžení. Výraznou postavou zámorského tímu je ešte len osemnásťročný útočník Connor Bedard, jednotka minuloročného draftu a budúca superstar NHL.

"Všetci tam sú hviezdy. Nemôžeme sa sústrediť len na jedného hráča. Proti Amerike sme to neriešili a podali sme výborný výkon. Verím, že keď budeme hrať systém, ktorý máme, tak to zvládneme," podotkol Nemec, ktorého Devils draftovali o rok skôr ako druhého hráča celkového poradia.

Slováci sa s Kanadou naposledy stretli na minuloročných MS. V základnej skupine prehrali 1:2 po samostatných nájazdoch a Nemec bol pri tom. "Odveta? To je zbytočné riešiť. Je to úplne nový tím, rovnako ako my máme nový tím," podotkol talentovaný obranca, ktorý napriek nízkemu veku štartuje už na štvrtom svetovom šampionáte, takže si pamätá aj predošlú porážku 1:5 z roku 2022.

Najhoršie presilovky na turnaji 

K možnému úspechu bude ale tím vedený kanadským trénerom Craigom Ramsayom najskôr potrebovať zlepšiť úspešnosť presilových hier. Slováci na turnaji využili len jednu z 23 výhod a s úspešnosťou 4,35 percenta sú najhorší zo všetkých.

"Bohužiaľ, presilovky nám nevychádzajú. Proti Švédsku sme skúsili niečo iné a bolo to ešte horšie. Neviem. Musíme dať hlavy dohromady, trošku sa uvoľniť a asi strieľať zo všetkých pozícií," povedal Nemec.

Slovenský celok navyše prenasledujú zdravotné problémy niektorých hráčov. V utorok proti Švédsku aj z preventívnych dôvodov nenastúpili Andrej Kudrna a Marek Hrivík, hneď v prvej tretine si poranil rameno druhý najproduktívnejší hráč tímu Martin Pospíšil.

Viac o téme: Slovensko Kanada Šimon Nemec MS v hokeji 2024
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy