VIDEO Divákom sa zastavil dych: Česká tenistka opúšťala kurt v slzách, stihne Wimbledon?

Češka Markéta VondroušováČeška Markéta Vondroušová Zdroj: SITA/AP/Jean-Francois Badias

BERLÍN - Česká tenistka Markéta Vondroušová odstúpila kvôli zraneniu pravej nohy z turnaja v Berlíne.

Do štvrťfinále naopak postúpila Kateřina Siniaková, v dohrávke porazila nasadenú šestku Čeng Čchin-wen z Číny dvakrát 6:4.

Dvadsaťštyriročná Vondroušová v odloženom osemfinále nad Kalinskou viedla vďaka brejku v štvrtej hre už 5:2 a neskôr servírovala na zisk prvého setu. Za stavu 5:3 ale na tráve pošmykla a poranila si pravé stehno.

Štvrťfinalistka tohtoročného Roland Garros si vyžiadala pauzu na ošetrenie. Po návrate na kurt ale mala viditeľné problémy a za stavu 5:5 sa slzami v očiach vzdala zápas. Kalinská sa v ďalšom kole stretne buď s krajankou Dariou Kasatkinovou, alebo Bieloruskou Arynou Sabalenkovou.

Dvadsaťosemročná Siniaková rozohrala zápas s finalistkou tohtoročného Australian Open Čeng Čchin-wen v stredu. Duel bol ale kvôli dažďu prerušený za stavu 5:3. Česká tenistka dnes po návrate na kurt dotiahla úvodný set k úspešnému koncu a v druhom sete sa jej podarilo otočiť nepriaznivý vývoj z 0:2 na 4:2.

V ôsmom geme síce ešte raz o servis prišla, Čeng Čchin-wen vyrovnala, Siniaková ale vzápätí získala ďalší brejk a duel dopodávala k víťazstvu. Vo štvrťfinále narazí na víťazku zápasu medzi Američankou Jessicou Pegulovou a Chorvátkou Donnou Vekičovou.

V Berlíne by sa dnes mala predstaviť ešte Linda Nosková. Devätnásťročná Češka bude čeliť svetovej desiatke Uns Jabeurovej z Tuniska.

Viac o téme: Markéta Vondroušová WTA Berlín