MS V HOKEJI 2024 Na teplo v Ostrave sa nesťažujú len Slováci: Dvaja brankári skončili v nemocnici

Brankár Lotyšov Kristers Gudlevskis kryje strelu SlovákovBrankár Lotyšov Kristers Gudlevskis kryje strelu Slovákov Zdroj: SITA/AP/Darko Vojinovic

OSTRAVA - Teplo, teplo a ešte raz teplo. Hokejisti v ostravskej B-skupine sa sťažujú na extrémne podmienky, ktoré ich sprevádzajú počas zápasov.

Takmer 40-ročná aréna sa nedokáže vysporiadať s návalom fanúšikov a plné tribúny okamžite zoberú čerstvý vzduch. Počas turnaja sa v hale odohrajú denne dva zápasy, cez víkendy a v poslednom kole sú to tri duely. To sú tisícky ľudí, ktorí sa za pár hodín vystriedajú na veľmi malom priestore.

O teple sa rozhovorili po včerajšej prehre s Lotyšskom aj slovenskí hokejisti. "Podmienky sú tu hrozné. Je tu také teplo, že v 5. minúte máme mokré rukavice a nedokážeme mať riadnu kontrolu nad pukom," poznamenal obranca Šimon Nemec.

Ešte pred zápasom s Lotyšskom sa sťažoval na neúnosný nával teploty aj brankár Samuel Hlavaj. Ten v sobotnom dueli dostal kŕče a počas nabitého víkendu nebol ani zďaleka jediný.

"Hráči sú v poriadku, ale po ťažkom víkende sme nasadili rehabilitačnú a najmä hydratačnú liečbu," uviedol dnes na tréningu reprezentačný lekár Pavol Lauko. Priznal, že hokejisti počas 60 minút dokážu vypotiť 4-5 kilogramov tekutín, ktoré musia okamžite dostať späť do tela.

"Podmienky sú extrémne, na podobné teplo hráči nie sú vôbec pripravení," dodáva Lauko.

Nielen Slováci, ale aj iné výbery nie sú stotožnené s tým, aké podmienky panujú v Ostravar Aréne. Poľský brankár Tomáš Fučík bol podľa viacerých zdrojov tak unavený, že odpadol na spoločnej večeri. Potom bol prevezený do nemocnice, kde absolvoval ďalšie vyšetrenia.

Ešte horšie dopadol jeden z hrdinov včerajšieho zápasu - lotyšský brankár Kristers Gudlevskis. 41 zákrokov bolo na ňom poznať a po každom úspešnom nájazde sa ledva dvíhal z ľadu.

Juraj Slafkovský (Slovensko) a Galéria fotiek (2) Kristers Gudlevskis počas nájazdovej lotérie čelil aj Jurajovi Slafkovskému Zdroj: TASR/Michal Runák

Tréner Lotyšov Harijs Vitolinš po stretnutí priznal, že Gudlevskis v zápase schudol neuveriteľných sedem kilogramov. "Je to možné," povedal nám slovenský doktor Lauko. Aj 31-ročný gólman skončil v nemocnici. Dostal infúzie a podľa lotyšských médií nie je jasné, či vôbec zasiahne do ďalšieho priebehu šampionátu.

"Takéto teplo si nepamätám. Aj my, tréneri, cítime, že v hale je veľmi dusno a teplo. Nielen na ľadovej ploche, ale aj v útrobách štadióna a v šatni. Hráčom, ale aj nám trénerom, to sťažuje prácu," povedal dnes asistent trénera Ján Pardavý. 

"Nie sme jediní, ktorí hlásia problémy. Ale nebudeme sa sťažovať, každý má rovnaké podmienky a musíme sa s tým vysporiadať," dodal na záver s tým, že potvrdil vyššie uvedené informácie.

Viac o téme: Slovensko Ján Pardavý Kristers Gudlevskis Tomáš Fučik Pavol Lauko MS v hokeji 2024

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy