MS V HOKEJI 2024 Sklamaný a zničený tréner Ramsay: Slováci si vždy hľadajú ťažšiu cestu

Sklamanie na trénerskej lavičke po prehre s Lotyšskom bolo obrovskéSklamanie na trénerskej lavičke po prehre s Lotyšskom bolo obrovské Zdroj: SITA/Martin Medňanský

OSTRAVA - Postúpime alebo nie? Slovenskí hokejisti si včerajšou prehrou na MS v hokeji 2024 s Lotyšskom skomplikovali cestu do štvrťfinále, avšak stále majú veľkú šancu postúpiť.

Stačilo vyhrať, hoci aj za dva body a vyraďovaciu časť by sme mali vo vrecku. Slováci väčšinu času v zápase dominovali, na súpera vyslali 43 striel, z nich vyťažili ale iba dva góly.

V mixzóne sa len ťažko hľadali slová, všetkých zainteresovaných mrzelo, že ešte pár sekúnd pred koncom riadnej hracej časti sme viedli 2:1. Mimoriadne skleslý bol aj tréner Craig Ramsay. "To sme presne my, Slováci. K dobrému výsledku si vždy hľadáme ťažiu cestu," povedal stroho počas pozápasového rozhovoru.

Hráčom neostáva nič iné, len sa sústrediť na zápas proti Švédsku. Ešte pred ním budeme pozorne sledovať duel USA - Lotyšsko, v ktorom ak náš včerajší súper nezíska tri body, postúpime do štvrťfinále.

Pán tréner, ako by ste zhodnotili zápas proti Lotyšsku?

"Som veľmi sklamaný. Mali sme skvelý začiatok zápasu, veľa striel, veľa šancí. Ich brankár predviedol niekoľko pekných zákrokov, bohužiaľ, nedokázali sme ho prekonať. Keď toľkokrát vystrelíte na bránu, musíte dať gól. Veci sa dejú vtedy, keď strieľate a tlačíte sa do brány. My sme to dnes nerobili. Brankár dobre videl puky a tak sa mu ľahšie chytalo.

Odviedli sme skvelú prácu v oslabeniach, najmä v predĺžení. Náš brankár chytal skvele. Kudrna zablokoval strelu hlavou, niektorí chlapci by za výhru dali aj život. Potrebujeme, aby takto hrali všetci a vtedy nájdeme cestu za výhrou."

V prvej tretine sme dostali tri presilovky, ale ani jednu sme nevyužili. V čom ste videli problém vy?

"Držali sme puk, ale nedali sme gól. Zbytočne sme kombinovali, posúvali si puk, pričom existuje množstvo iných spôsobov, ako ho dostať do bránky. Čakali sme len na strely z prvej, ale mohli sme vystreliť švihom, doraziť puk alebo ho tečovať.

Viem, že naši tréneri pripravili aj iné cesty ku gólu a rád by som videl, aby ich hráči využívali. Máme silných hráčov, ktorí to dokážu aj inými spôsobmi. V presilovke máte veľa možností, ako dať gól, my sme mali dosť príležitostí, ale nevyužili sme ich."

Sklamanie na trénerskej lavičke Galéria fotiek (26) Sklamanie na trénerskej lavičke po prehre s Lotyšskom bolo obrovské Zdroj: SITA/Martin Medňanský

Prehrou nám ušli body, vďaka ktorým by sme postúpili. Bude to dráma až do konca?

"To sme presne my, Slováci. K dobrému výsledku si vždy hľadáme ťažiu cestu. Teraz je rad na nás, aby sme proti Švédom odohrali čo najlepší zápas. Už sme si povedali, že môžeme poraziť kohokoľvek a práve teraz je tu naša šanca dokázať to."

Samuel Hlavaj po zápase uviedol, že tento zápas bol takticky ešte lepšie zvládnutý ako pri výhre proti USA. Súhlasíte?

"Veľa vecí, ktoré som od hráčov chcel, sme urobili správne. Napríklad sme boli sme silní v bekčekovaní. Okrem toho brankár chytal výborne, hoci to bol preňho veľmi ťažký zápas. Bola to dobrá tímová práca, ktorej niečo chýbalo.

Bojovali sme, hrali sme náš hokej, ale chýbalo nám niečo, vďaka čomu by sme do dokončili. Ak chcete vyhrávať, potrebujete strieľať góly. Nemôžete čakať, že každý deň vyhráte 1:0."

Takýto spôsob prehry je veľmi nepríjemný. Cítite to rovnako?

"Som zničený. Nenašli sme ten správny spôsob, ako vyhrať tento zápas. Dúfal som v lepší výsledok, som veľmi sklamaný."

Prvá formácia sa na turnaji trápi, avšak dnes strelili gól, ktorý mohol mať prívlastkom víťazný. Ako hodnotíte ich výkon?

"Boli určite lepší ako predtým. Mali puk vo svojej moci, boli silný a skórovali. Tá formácia začína ožívať. Slafkovský mal veľa dobrých príležitostí, Hrivík a Cehlárik potrebujú viac strieľať.

Tí hokejisti sú veľmi dobrí, talentovaní, ale chcú to vylepšovať do dokonalosti. Veľmi by si to uľahčili, keby to posúvali rovno smerom na bránu a boli priamočiarejší. Veríme im, nasadzujeme ich do ťažkých momentov a vypláca sa nám to."

Hráči sa sťažovali na ľad a veľké teplo. Máte pocit, že podmienky nie sú dobré?

"Verte, či nie, ľad v NHL je to najhoršie, na čom môžete hrať. Hovorím vám to ako človek, ktorý tam hral dlhé roky. Aj napriek tomu, ak máte zlé podmienky, musíte sa im prispôsobiť a naučiť sa s nimi hrať. Nezáleží na tom, aký je ľad alebo aréna. Naša práca je vyhrať zápas a musíme hľadať spôsoby, ako na to."

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 26

Viac o téme: Slovensko Craig Ramsay MS v hokeji 2024

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy