Hokejistom Nových Zámkov sa v Maďarsku darí: Vo finále to majú našliapnuté na titul

V maďarskej lige hrajú za Nové Zámky viacerí známi hokejisti z čias, keď bola naša extraliga na vysokej úrovni: Marek Uram, Ľubomír Hurtaj či Erik WeissmannV maďarskej lige hrajú za Nové Zámky viacerí známi hokejisti z čias, keď bola naša extraliga na vysokej úrovni: Marek Uram, Ľubomír Hurtaj či Erik Weissmann Zdroj: SITA; koláž Športky

NOVÉ ZÁMKY - Hokejisti HC Nové Zámky zvíťazili v nedeľňajšom úvodnom finálovom zápase MOL ligy nad rumunským tímom ASC Corona Brašov Wolves 4:2.

Po úvodných dvoch tretinách viedla Corona 2:1 a vyzeralo to tak, že by Rumuni mohli získať prvý finálový zápas pre seba. Gól Albína Podstavka v úvode tretej tretiny naštartoval domácich k obratu. Tretia časť bola plne v réžií Novozámčanov, ktorí v nej dokázali zvíťaziť 3:0 a v sérii hranej na štyri víťazstvá vedú 1:0. Druhý duel finále je na programe v pondelok opäť v Nových Zámkoch.

Za Nové Zámky nastupujú v MOL Lige viacerí známi hokejisti zo slovenských klzísk. V bránke je oporou Ján Chovan, v obrane Pawel Kowalczyk, v útoku Ľubomír Hurtaj, Erikovia Weissmann a Čaládi, Albín Podstavek. Momentálne zranený je Marek Uram. V základnej časti skončili Nové Zámky na druhom mieste za Dunaújvárosom.

Finále medzinárodnej MOL Ligy, nedeľa, 1. zápas (na 4 víťazstvá):

HC Nové Zámky - ASC Corona Brašov Wolves 4:2 (1:1, 0:1, 3:0) - stav série 1:0

Góly: 8. Čaládi, 41. Podstavek, 49. Kameš, 60. E. Weissmann - 16. Gliga, 30. Péter

• Zdroj: Športky; SITA