Lacov Doneck proti Rige nevyužil mečbal: Obhajca Gagarinovho pohára vyhral až po predĺžení

Ján LacoJán Laco Zdroj: metallurg.ru

MOSKVA - Hokejisti Donbassu Doneck nevyužili vo štvrtok prvý mečbal na postup do semifinále play off v Západnej konferencii KHL. Vo štvrtkovom piatom štvrťfinále podľahli Dinamu Riga 1:2, čím lotyšský klub znížil stav série na 2:3 z jeho pohľadu. Slovenský brankár Ján Laco odchytal v drese domácich celé stretnutie a pripísal si 19 úspešných zákrokov.

Posledný postupový krok chýba aj obhajcovi Gagarinovho pohára Dinamu Moskva. Ten sa v piatom zápase štvrťfinále proti Lokomotivu Jaroslavľ opäť poriadne natrápil, veď prvý gól videli diváci duelu až v druhom predĺžení v 84. minúte. Misky váh priklonil na stranu Dinama Konstantin Volkov, Moskovčania vedú v sérii 3:2.

Vo štvrtkovom prvom štvrťfinálovom zápase Pohára nádeje KHL zvíťazili hráči Čerepovec na ľade Viťaza Podoľsk 4:2.

Dinamo Moskva - Lokomotiv Jaroslavľ 1:0 po dvojnásobnom predĺžení (0:0, 0:0, 0:0 - 0:0, 1:0) - stav série 3:2
Gól: 85. Volkov

Donbas Doneck - Dinamo Riga 1:2 (0:1, 1:1, 0:0) - stav série 3:2
Góly: 39. Kiiskinen - 17. Meija, 28. Darziňš

Viťaz Podoľsk - Severstaľ Čerepovec 2:4 (0:2, 0:1, 2:1) - stav série: 0:1