Cingeľ gólom naštartoval Lev k druhému triumfu nad Medveščakom, Doneck bez Laca zdolal Rigu

Pražský Lev vyhral aj druhé strenutie s Medveščakom ZáhrebPražský Lev vyhral aj druhé strenutie s Medveščakom Záhreb Zdroj: levpraha.cz

MOSKVA - Hráči Metallurgu Magnitogorsk úspešne vstúpili do play-off vo Východnej konferencii Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL), keď v sobotňajšom prvom dueli štvrťfinále zdolali na vlastnom ľade Admiral Vladivostok 3:1.

Tohtosezónny nováčik súťaže sa síce v úvode duelu ujal vedenia gólom Bielorusa Alexeja Ugarova, domáci však ešte v úvodnej časti otočili skóre, predovšetkým vďaka dvom presným zásahom českého útočníka Jana Kovářa.

Rovnakým výsledkom ako Magnitogorsk zvíťazilo aj Torpedo Nižnij Novgorod v Ufe. Slovenský útočník Tomáš Záborský strávil na ľade vyše 17 minút a bránku súpera ohrozil jednou strelou. Barys Astana rozhodol o svojom víťazstve nad Avtomobilistom Jekaterinburg až v úvode druhého predĺženia, keď sa presadil Roman Savčenko. Slovenský bek kazašského tímu Kristián Kudroč sa do štatistík zapísal dvoma dvojminútovými trestami.

Jediným Slovákom, ktorý sa v sobotu bodovo presadil, bol útočník pražského Leva Lukáš Cingeľ. Dvadsaťjedenročný odchovanec žilinského hokeja skóroval v 10. min duelu proti Medveščaku Záhreb, keď bekhendovou strelou prekonal hosťujúceho gólmana Barryho Brusta. Lev napokon triumfoval 5:2 a na zápasy vyhráva v pomere 2:0.

Sibir Novosibirsk sa ujal vedenia v sérii proti Kazani triumfom 3:1 na jej ľade. Rozhodla o tom trojgólová smršť hostí v druhej časti hry. V Západnej konferencii zvládol obhajca Gagarinovho pohára Dinamo Moskva aj druhý duel série proti Lokomotivu Jaroslavľ. Moskovčania zvíťazili 2:1, v ich zostave opäť chýbal zranený slovenský obranca Dominik Graňák.

Menej sa už darilo druhému moskovskému klubu CSKA. Slávny armádny klub z hlavného mesta Ruska ťahal proti SKA Petrohrad znova za kratší koniec a v sobotu mu podľahol 1:5. Petrohradčania vedú v sérii 2:0.

Správnou nohou vykročil do play-off aj ukrajinský Donbas Doneck, ktorý získal vo svoj prospech obe doterajšie stretnutia v sérii proti Dinamu Riga. V sobotu zvíťazil 3:1.

ŠTVRŤFINÁLE

Východná konferencia:

Barys Astana - Avtomobilist Jekaterinburg 3:2 po predĺžení (0:0, 1:1, 1:1 - 0:0, 1:0) - stav série 1:0
Góly: 24. a 45. Starčenko, 81. Savčenko - 21. Černov, 47. Lepistö

Metallurg Magnitogorsk - Admiral Vladivostok 3:1 (3:1, 0:0, 0:0) - stav série 1:0
Góly: 11. a 19. Jan Kovář, 15. Zaripov - 3. Ugarov

Salavat Julajev Ufa - Torpedo Nižnij Novgorod 1:3 (0:1, 1:1, 0:1) - stav série 0:1

SKA Petrohrad - CSKA Moskva 5:1 (3:0, 1:1, 1:0) - stav série 2:0
Góly: 4. V. Tichonov, 5. Alexandrov, 19. Thoresen, 29. Červenka, 49. Dallman - 23. Fefelov

Donbas Doneck - Dinamo Riga 3:1 (1:0, 1:1, 1:0) - stav série 2:0
Góly: 15. a 59. Laine, 23. Piganovič - 33. Bukarts
Ján Laco (Donbas) nechytal

Lev Praha - Medveščak Záhreb 5:2 (1:0, 0:2, 4:0) - stav série 2:0
Góly: 10. CINGEĽ, 41. J. Novotný, 50. Thornberg, 57. Zackrisson, 60. Azevedo - 26. Ellison, 38. B. Thomas

Pohár nádeje - 1. kolo - prvé zápasy:

Amur Chabarovsk - Jugra Chanty-Mansijsk 2:4 (1:1, 0:1, 1:2) - stav série 0:1
Góly: 3. Šiškanov, 59. Klimčuk - 5. Savinainen, 30. Dixon, 44. N. Gusev, 52. Lesnuchin

Metallurg Novokuzneck - Neftechimik Nižnekamsk 1:3 (0:1, 1:1, 0:1) - stav série 0:1
Góly: 28. Žafiarov - 4. Bryncev, 25. Koukal, 44. Chochriakov