VIDEO Ronaldo gólovým hrdinom Realu: Klenot bieleho baletu zariadil triumf v Málage

Cristiano Ronaldo oslavuje gól proti MálageCristiano Ronaldo oslavuje gól proti Málage Zdroj: SITA

MADRID - Futbalisti Realu Madrid si upevnili vedúce postavenie v španielskej Primera division, keď v sobotňajšom zápase 28. kola zvíťazili v Málage 1:0. Jediný gól stretnutia strelil v 23. minúte portugalský útočník a v tomto roku najlepší kanonier európskych trávnikov Cristiano Ronaldo.

Real v zápase prišiel o zraneného francúzskeho útočníka Karima Benzemu, ktorého v 32. minúte musel vystriedať Angel Di Maria. "Biely balet" vďaka triumfu zvýšil náskok na čele tabuľky na šesť bodov pred Atléticom, ktoré však o 22.00 h hostilo barcelonský Espanyol a mohlo stratu znížiť na pôvodné tri body.

V prvom sobotňajšom zápase zvíťazila Celta Vigo nad domácim Levante 1:0. Rayo Vallecano zdolalo Almeriu 3:1 a dostalo sa z pásma zostupu, kam naopak spadol jeho súper.

Málaga CF - Real Madrid 0:1 (0:1)
Gól: 23. Ronaldo

Levante - Celta Vigo 0:1 (0:1)
Gól: 19. Nolito

Rayo Vallecano - Almeria 3:1 (1:0)
Góly: 38. Bueno, 57. a 77. Larrivey - 72. Soriano

Atletico Madrid - Espaňol Barcelona 1:0 (0:0)
Gól: 55. Costa