Mäkäräinenová v Kontiolahti skompletizovala hetrik, Kuzminová desiata

Kaisa MäkäräinenováKaisa Mäkäräinenová Zdroj: SITA

KONTIOLAHTI - Slovenská reprezentantka Anastasia Kuzminová skončila na 10. mieste v nedeľňajších stíhacích pretekoch na 10 km v rámci 8. kola Svetového pohára v biatlone vo fínskom Kontiolahti. Dvojnásobná olympijská víťazka vybiehala v nedeľu na trať ako štvrtá, ale absolútne jej nešla streľba. Na prvých troch streleckých položkách minula až osem terčov, čistú mala až poslednú stojku. Do hodnotenia Svetového pohára bodovala aj Jana Gereková, ktorá sa z 31. priečky po sobote posunula na konečnú 15. Paulína Fialková skončila 44.

Víťazný hetrik pred domácimi priaznivcami v dejisku budúcoročných majstrovstiev sveta skompletizovala Kaisa Mäkäräinenová. V cieli mala 31-ročná rodáčka z Ristijärvi náskok jednej minúty pred Bieloruskou Dariou Domračevovou, ktorá v nedeľu výborne bežala. Na štarte bola trojnásobná olympijská víťazka zo Soči dvadsiata, ale prepracovala sa až na striebornú priečku. Tretia dobehla Ruska Oľga Zajcevová. Biatlonistky sa v nedeľu trápili na strelnici, najčistejšiu streľbu mala Domračevová, ktorá netrafila jeden terč. Jej súperky chybili minimálne dvakrát.

Výsledky - 8. kolo Svetového pohára v biatlone v Kontiolahti:
Stíhacie preteky žien na 10 km: 1. Kaisa Mäkäräinenová (Fín.) 30:52,0 min (2 tr. kolá), 2. Daria Domračevová (Biel.) +1:00,0 (1), 3. Oľga Zajcevová (Rus.) +1:54,3 (5), 4. Teja Gregorinová (Slovin.) +2:25,7 (3), 5. Tora Bergerová (Nór.) +2:38,3 (6), 6. Veronika Vítková (ČR) +2:52,1 (4), ... 10. Anastasia Kuzminová +3:13,3 (8), 15. Jana Gereková +3:30,2 (4), 44. Paulína Fialková (všetky SR) +5:10,5 (4)

Viac o téme: Biatlon Mäkäräinenová Kaisa