Dvojbodový Cibák pomohol Podoľsku, Graňák má s Dinamom po sezóne

Martin CibákMartin Cibák Zdroj: spartak-hc.livejournal.com

MOSKVA - Slovenský hokejový útočník v službách ruského klubu Viťaz Podoľsk Martin Cibák prispel gólom a asistenciou k pondelkovému víťazstvu svojho tímu na ľade Severstaľu Čerepovec 3:2 po predĺžení v rámci štvrťfinále Pohára nádeje Kontinentálnej hokejovej ligy. V sérii hranej na tri triumfy vedie Čerepovec 2:1.

Hokejisti Dinama Moskva vypadli vo štvrťfinále Západnej konferencie play-off KHL. Obhajca Gararinovho pohára a víťaz posledných dvoch ročníkov Kontinentálnej hokejovej ligy prehral v rozhodujúcom siedmom zápase s Lokomotivom Jaroslavľ 1:5 a v celej sérii 3:4.

Lokomotiv položil základ úspechu v prvej tretine, keď v priebehu 85 sekúnd skórovali Černikov a Platt a dostali hostí do vedenia 2:0. Nádej domácim vlial kontaktným gólom Komarov, ale hostia v tretej časti pridali ďalšie tri góly a spečatili senzačný postup. Dinamo so slovenským obrancom Dominikom Graňákom viedlo v sérii 3:2, ale posledné dva zápasy vôbec nezvládlo, keď prehralo 0:6 a 1:5.

1. kolo Gagarinovho pohára (hralo sa na 4 víťazstvá):
ZÁPADNÁ KONFERENCIA - 7. zápas:
Dinamo Moskva - Lokomotiv Jaroslavľ 1:5 (0:2, 1:0, 0:3) - konečný výsledok série 3:4
Góly: 35. Komarov - 12. Černikov, 13. Platt, 41. Koňkov, 56. Koňkov, 60. Averin

Štvrťfinále Pohára nádeje KHL - tretí zápas (hrá sa na 3 víťazstvá):
Severstaľ Čerepovec - Viťaz Podoľsk 2:3 po predĺžení (0:2, 1:0, 1:0 - 0:1) - stav série 2:1
Góly: 36. Kazakovcev, 57. Nikoncev - 3. Mamin, 10. CIBÁK, 62. Koroľjuk (CIBÁK)

Atlant Mytišči - Dinamo Minsk 1:2 po predĺžení (0:0, 1:0, 0:1 - 0:1) - konečný výsledok série 0:3
Góly: 27. Dorofejev - 59. SUROVÝ (LINTNER), 68. Zacharov

Donbass Doneck - Dinamo Riga 3:1 (2:1, 0:0, 1:0)
Góly: 4. Dadonov (Fedotenko, Jakuceňa), 7. Laine (Wilson), 47. Dadonov (Jakuceňa, Fedotenko) - 17. Meija (Bičevskis). Rozhodcovia: Zacharov, Olenin - Aľošin, Ivanov, vylúčení: 6:7, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 3751 divákov.