VIDEO Navrátilec Drogba Chelsea nezastavil: Eto´o a spol. po triumfe do štvrťfinále

Rozhorčený Didier DrogbaRozhorčený Didier Drogba Zdroj: SITA

LONDÝN - Futbalisti londýnskeho klubu FC Chelsea sa stali ďalšími štvrťfinalistami Ligy majstrov 2013/2014. "The Blues" si priviezli z horúcej tureckej pôdy remízu 1:1 a v druhej časti konfrontácie s Galatasaray Istanbul triumfovali so značnou rutinou. "The Blues" zlomili odpor súpera v prvom polčase gólmi Samuela Eto'oa a Garyho Cahilla, po zmene strán si náskok postrážili.

Odvetný zápas v Londýne sa niesol v znamení návratu Didiera Drogbu na štadión Stamford Bridge, kde útočník Galatasarayu predtým úspešne pôsobil osem sezón. Domáci fanúšikovia ho privítali búrlivým potleskom, v hľadisku sa objavilo niekoľkých ďakovných transparentov s jeho menom a grafickou podobizňou. Chelsea mala raketový vstup do zápasu. Po autovom vhadzovaní za poliacou čiarou sa dostal k lopte Eden Hazard, v plnej rýchlosti nahral na pravú stranu nabiehajúcemu Oscarovi, ktorý rýchlo našiel vysunutého Samuela Eto'oa. Kamerunský útočník využil zlé postavenie istanbulského brankára Fernanda Musleru a strelou do pravého dolného rohu otvoril skóre. Hosťom robila problémy najmä stredová formácia Londýnčanov, výborne kombinačne hrala najmä dvojica Hazard - Oscar. Po spolupráci týchto dvoch hráčov v 22. minúte sa dostal v šestnástke k zakončeniu Frank Lampard, ale mieril nad Muslerovu bránku. Hoci loptu mali v prvom polčase častejšie na kopačkách Turci, domáci ich dôrazným napádaním nepustili k založeniu vážnejšej akcie. Po pol hodine hry zahrával štandardnú situáciu Hazard, po jeho centri z ľavej strany mieril John Terry z voleja tesne nad bránku Galatasaraya. Domácim rovnako ako úvod vyšiel aj záver prvého polčasu. Na rohový kop Lamparda v 42. min najvyššie vyskočil Terry, jeho hlavičku Muslera ešte kryl, ale na nekompromisnú dorážku ďalšieho stopéra Garyho Cahilla už nestačil - 2:0.

Po zmene strán hostia v snahe o kontaktný gól otvoril hru, čo hralo do karát technicky vyspelejším hráčom Chelsea. V 48. minúte volil Hazard v šestnástke namiesto strely prihrávku na Eto'a, jeho spätnú prihrávku na Oscara však zblokovala turecká obrana. O dve minúty na to sa po zlom odkopnutí brankára Musleru dostal k lopte Lampard, po jeho prihrávke vypálil z hranice pokutového územia Willian, ale jeho prudká strela našla iba tentoraz dobre postaveného gólmana Galatasaraya. Londýnčania naďalej pokračovali v tlaku, v 65. min po akcii Oscara hlavičkoval Lampard iba do náruče brankára hostí. Tréner Turkov Roberto Mancini sa snažil oživiť hru svojho tímu striedaniami, ale ani príchod čerstvých posíl nepomohol k narušeniu domácej dominancie. V 84. min mohol spečatiť triumf zverencov Joseho Mourinha najlepší hráč na ihrisku Hazard, ale jeho nebezpečnú strelu z minimálneho náprahu Muslera s námahou vytlačil mimo bránky. V ojedinelej šanci sa na druhej strane následne ocitol Drogba, ale brankár Čech jeho pokus kryl. Chelsea si už zaslúžené víťazstvo potom udržala a postúpila medzi najlepších osem tímov Ligy majstrov.

FC Chelsea (Angl.) - Galatasaray Istanbul (Tur.) 2:0 (2:0) - prvý zápas: 1:1, do štvrťfinále postúpila Chelsea
Góly: 4. Eto´o, 42. G. Cahill, rozhodoval: Brych (Nem.)

Chelsea: P. Čech - B. Ivanovič, G. Cahill, Terry, Azpilicueta - Ramires, Lampard - Willian (90.+ Kalas), Oscar (81. Schürrle) - E. Hazard, Eto´o (85. F. Torres)

Galatasaray: Muslera - Eboué (77. Hajrovič), Chedjou, Kaya, Telles - Kurtulus (67. Balta), Felipe Melo - Burak Yilmaz (54. Umut Bulut), Selcuk Inan, Sneijder - D. Drogba