Východná konferencia spoznala prvého finalistu: O celkové finále v KHL Magnitogorsk

Z duelo medzi Vladivostokom a MagnitogorskomZ duelo medzi Vladivostokom a Magnitogorskom Zdroj: facebook.com/KHL.ru

MOSKVA - Hokejisti Metallurgu Magnitogorsk sa stali prvými finalistami Východnej konferencie Gagarinovho pohára Kontinentálnej hokejovej ligy, keď na postup cez Sibir Novosibirsk potrebovali len minimálny počet štyroch zápasov. V utorkovom poslednom dejstve vyhrali na ľade súpera 3:2.

Metallurg hral v konferenčnom finále Gagarinovho pohára naposledy v roku 2011, v sedemzápasovej sérii s Ufou však ťahal za kratší koniec. Bola to jeho jediná účasť v boji o postup do finále KHL. V pondelok v Novosibirsku sa prezentoval dvoma gólmi Sergej Moziakin. Kapitán Metallurgu je so 16 bodmi (5+11) najproduktívnejším hráčom Gagarinovho pohára, o bod menej má Čech Roman Červenka z Petrohradu.

Ufa si v pondelok poradila pred vlastnými fanúšikmi s Barysom Astana 3:2 po predĺžení víťazným gólom Kirilla Koľcova zo 66. min a v sérii vedie 3:1 na zápasy. Piaty duel je na programe vo štvrtok.

Výsledky utorkových stretnutí Gagarinovho pohára Kontinentálnej hokejovej ligy:

VÝCHODNÁ KONFERENCIA

Semifinále - 4. zápasy (hrá sa na 4 víťazstvá)

Sibir Novosibirsk - Metallurg Magnitogorsk 2:3 (1:2, 0:1, 1:0) - konečný výsledok série 0:4, Magnitogorsk postúpil do finále Východnej konferencie
Góly: 10. Lekomcev, 48. Kugryšev - 6. Zaripov, 20. a 30. Moziakin

Salavat Julajev Ufa - Barys Astana 3:2 po predĺžení (0:0, 0:0, 2:2 - 1:0) - stav série: 3:1

Góly: 42. I. Mirnov, 58. D. Makarov, 66. Kirill Koľcov - 55. Dawes, 60. Upper