Smolná prehra slovenských hokejistiek: Domácim Češkám podľahli v predĺžení

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: športky

PŘEROV - Slovenská ženská hokejová reprezentácia prehrala vo svojom štvrtkovom prípravnom stretnutí v Přerove s domácimi Češkami 2:3 po predĺžení.

Pod vedením trénera Milana Skokana využili Slovenky svoju prvú vážnejšiu šancu a v 11. min otvorila skóre duelu Gápová. České hokejistky potom presnými zásahmi Křížovej a Povovej otočili na 2:1, ale svojim druhým gólom v zápase Gápová vyrovnala v 47. min na 2:2. V predĺžení brankárka Kiapešová vyrazila strelu Flachsovej len pred seba a kapitánka českého výberu Polenská dosiahla víťazný zásah.

Pre obe reprezentácie to bol prípravný duel pred aprílovým turnajom A-skupiny I. divízie ženských MS, ktoré sa uskutočnia práve v Přerove. Už počas najbližšieho víkendu si hráčky SR zmerajú sily v Bratislave na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu s výberom Rakúska, súboje sa uskutočnia v sobotu 29. marca o 17.00 h a o deň neskôr o 11.00 h.

Česko - Slovensko 3:2 po predĺžení (1:1, 1:0, 0:1 - 1:0)
Góly: 15. Křížová (Mrázová), 32. Povová (Mrázová), 63. Polenská (Flachsová) - 11. Gápová (Sroková), 47. Gápová (Krajňáková, Sroková)
Vylúčené: 0:1 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Růžičková - Malá, Šťastná (všetky ČR)

Zostava SR: Kiapešová (Lettrichová) - Žitňanská, Balášová, Drdáková, Turcsányiová, Lalíková, Ihnaťová, Kežmarská - Staroňová, Krajňáková, Herichova - Muchova, Mišková, Veličková - Sroková, Mikesková, Gápová - Pravlíková