Slovenské hokejistky pocítili silu kanadského tímu: Vysoko podľahli Montrealu

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: športky

COURCHEVEL - Slovenská ženská hokejová reprezentácia neuspela v sobotňajšom prípravnom stretnutí, keď vo francúzskom meste Courchevel podľahla kanadskému klubu Montreal Carabinsk 2:6. Zverenky Milana Skokana nezachytili úvod duelu, I. tretinu prehrali 0:4. Góly slovenského tímu zaznamenali Petra Pravlíková a Miriam Mikesková.

"Hokejistky Montrealu, ktoré úzko spolupracujú s reprezentáciou Francúzska a mali v Courcheveli k dispozícii päť formácií, vzali aj tento duel veľmi vážne. V úvodnej tretine vyvinuli maximálny tlak na bránku Moniky Kvakovej. Tá mala o to ťažšiu úlohu, že spoluhráčky jej tentoraz nepomohli ako Kiapešovej vo štvrtkovom prvom vzájomnom zápase. Svoje zohrala aj skutočnosť, že sme dnes dali príležitosť všetkým hráčkam. Po prvej prestávke išla do bránky Jana Budajová a bolo dôležité, že naše zverenky našli vo zvyšných dvoch tretinách hernú tvár zo štvrtka. Je veľmi dobré, že sme mohli absolvovať v premiére takú kvalitnú medzinárodnú previerku, ktorá nám naznačila súčasný stav ženskej reprezentácie po odchode niekoľkých opôr. S výsledkami nie, ale s herným prejavom v Courcheveli môžem byť spokojný. Prehra 3:4 po nájazdoch v takmer vyhratom dueli s Francúzkami, lichotivých 0:1 s Montrealom Carabins po výbornom celozápasovom výkone a dnešné dve kvalitné tretiny proti rovnakým súperkám, univerzitným šampiónkam Kanady, naznačujú potenciál, na ktorom môžeme stavať v ďalšom priebehu sezóny," povedal pre zväzový portál HockeySlovakia.sk tréner Milan Skokan.

Slovensko ženy - Montreal Carabins 2:6 (0:4, 1:1, 1:1)
Góly SR: Pravlíková a Mikesková po 1