Sagan je veľmi nebezpečný, tvrdia odborníci: Nastal čas, aby vyhral veľkú klasiku!

Peter SaganPeter Sagan Zdroj: Facebook.com

BRUGGY - Predvlani bol slovenský cyklista Peter Sagan na pretekoch Okolo Flámska piaty, pred rokom už druhý a tento rok má najvyššie ambície. Úspechu na najväčšej belgickej klasike podriadil líder tímu Cannondale celú doterajšiu časť jarnej sezóny v Európe.

Po desiatom mieste na pretekoch Miláno - San Remo vyhral prípravnú klasiku E3 Harelbeke a o dva dni neskôr na Gent - Wevelgem finišoval tretí. Potom sa šiel rozcvičiť na Tri dni De Panne, kde vyhral prvú etapu a na konci druhej už s dostatočnou porciou kilometrov v nohách odstúpil. V nedeľu bude na 260 km dlhých pretekoch Okolo Flámska jedným z favoritov.

"Myslím si, že nastal čas, aby Peter Sagan vyhral veľkú klasiku. Oproti vlaňajšku je skúsenejší a múdrejší. A práve zrelosť a odhad situácie sú dôležité faktory, ako uspieť v taktickom boji na takých náročných pretekoch," povedal pre Daily Telegraph cyklistický odborník Eurosportu Carlton Kirby, ktorý bude nedeľňajšie preteky komentovať.

"Sagan bude určite miešať karty. Je veľmi, veľmi nebezpečný. Oproti minulosti má viac skúseností a je pokojnejší," pridal názor Magnus Bäckstedt, Švéd, ktorý v roku 2004 ovládol ďalšiu monumentálnu klasiku Paríž - Roubaix.

Štart pretekov Okolo Flámska je v nedeľu v Bruggách naplánovaný na 10.15 h SELČ, v cieli v Oudenaarde by mali byť najlepší o 16.15 h.