Slovenské hokejistky v Česku neuspeli ani do tretice: Na turnaji I. divízie MS podľahli Dánsku

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: TASR

PŘEROV - Slovenské hokejové reprezentantky utrpeli na turnaji A-skupiny I. divízie majstrovstiev sveta v českom Přerove už tretiu prehru. Po Nórkach (3:6) a Francúzkach (1:3) nestačili v stredu ani na Dánky, ktorým podľahli 3:5.

Slovenky prehrávali v 27. min už hrozivo 0:5, ale vzápätí v rýchlom slede troma gólmi zásluhou Veličkovej a Jurčovej vykresali nádej na obrat. V zostávajúcom čase sa však už ani jedno družstvo nedokázalo presadiť strelecky, a tak sa z víťazstva tešili severanky. Zverenky Milana Skokana naďalej uzatvárajú poradie šesťčlennej tabuľky. Slovenky nastúpia vo štvrtok 10. apríla o 20.00 h proti domácim Češkám.

"Dievčatá dnes boli premotivované, dopustili sa hneď v úvode zápasu hrubých chýb najmä v útočnom pásme, keď darovali súperom viacero možností k nájazdom, a tie súper premenil. Keď sme v prvej tretine inkasovali štyri góly, ťažko sa dalo s výsledkom niečo urobiť, no predsa sme sa o to pokúsili. Lenže aj úvod druhej tretiny poznačili naše chyby. Aby toho nebolo málo, tak pri našom vlastnom oslabení o dve hráčky sme bezhlavo útočili a inkasovali sme piaty gól. Napriek tomuto excesu sme druhú tretinu mali pevne v rukách, súperky sme prestrieľali 15:9. Dali sme v krátkom slede tri góly, súperky potom zneisteli, a druhú tretinu sme jednoznačne dominovali. Keby bolo po 40 minútach 5:5, nikto by sa nečudoval. Lenže na keby sa nehrá a v tretej tretine naše dievčatá opäť kopili chyby a nedodržiavali trénerské pokyny. Na tento zápas musíme rýchlo zabudnúť a vo štvrtok proti českej reprezentácii bodovať naplno. Je to veľmi náročný turnaj, kde nemáme ľahkého súpera, no v nasledujúcom zápase už musíme premeniť odhodlanie na výhru, keďže dnes sa nám to nepodarilo," povedal manažér ženskej repezentácie Ľubomír Budaj.

Dánsko - Slovensko 5:3 (4:0, 1:3, 0:0)
Góly: 4. Perssonová, 8. Asperupová, 11. Frandsenová, 20. a 27. Weisová - 28. Veličková (Mikésková), 29. P. Jurčová (Sroková), 33. P. Jurčová (Veličková)
Vylúčené: 11:9 na 2 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Arianová-Ortiegová (Kan.) - Inoueová (Fr.), Malá (ČR), 231 divákov

Zostava SR: Kiapešová - Balášová, Kežmarská, Klimášová, Lalíková, Žitňanská, Ihnaťová, Raková, Turcsányiová - Krajňáková, Sroková, Gápová - Mihalíková, Lúčová, Mikésková - Herichová, Jurčová, Veličková - Pravlíková, Muchová, Mišková

Francúzsko - Rakúsko 7:2 (1:1, 3:0, 3:1)