Hlohovec zdolal Prešov a má blízko k zisku hádzanárskeho Slovenského pohára

František Zaťko z HlohovcaFrantišek Zaťko z Hlohovca Zdroj: SITA

HLOHOVEC - Hádzanári HC SPORTA Hlohovec zvíťazili v úvodnom finálovom dueli Slovenského pohára nad Tatranom Prešov o šesť gólov v pomere 35:29. Pred odvetou na palubovke Tatrana, ktorá je na programe v stredu 23. apríla, si tak vytvorili dobrú východiskovú pozíciu na celkový triumf v pohárovej súťaži.

V Hlohovci sa hrala od úvodných sekúnd vyrovnaná hádzaná a oba tímy sa striedali v strieľaní gólov. Domáci sa dostali v 18. minúte do trojgólového vedenia 11:8, Tatran však skóre vyrovnal zásluhou troch presných lôpt v rade z rúk Olivera Rábeka. Hlohovčania boli aktívnejší smerom dopredu, opäť si vytvorili rovnaký náskok, ktorý si dokázali dlhšiu chvíľu aj ustrážiť. V závere prvého dejstva sa však prihlásil o slovo dvoma presnými zásahmi aj hosťujúci Tomáš Urban, polčas tak vyhrali domáci 18:16.

Tatran však nezvládol vstup do druhej tridsaťminútovky, čo v konečnom dôsledku rozhodlo o výsledku stretnutia. Štyrmi gólmi v priebehu troch minút prinútili domáci hosťujúceho kormidelníka Petra Hatalčíka vziať si oddychový čas. Hlohovec však pokračoval v gólovej vlne a v 40. minúte zvýšil Mažár už na rozdiel ôsmich gólov pri skóre 28:20. Prešovu sa síce podarilo tesne skresať náskok súpera, no výborný výkon domáceho brankára Žernoviča bol pre hostí kameňom úrazu. V ofenzíve to najlepšie strieľalo domácej spojke Oleksandrovi Petrovovi, ktorý sa pod prekvapivý triumf Hlohovca v pomere 35:29 podpísal deviatimi gólmi, hoci v samom závere videl červenú kartu.

HC SPORTA Hlohovec - Tatran Prešov 35:29 (18:16)
Najviac bodov: Petrov 9, Zaťko 6, Ďuriš 5 - Rábek 8/4, T. Urban a Krištopans po 5, Antl 5/2. Rozhodovali: Budzák - Záhradník, vylúčení: 7 - 6, ČK: 58. Petrov (Hlohovec - za tri vylúčenia), 7 m hody: 4/7 - 6/8, 800 divákov