Volejbalistky Doprastavu rozhodli svoje 22. finále: Bratislavčanky majú tretí majstrovský titul

Hráčky Doprastavu Bratislava oslavujú majstrovský titul po víťazstve 3:2 v štvrtom zápase finále play off extraligy vo volejbale. V sérii triumfovali 3:1 a získali tretí majstrovský titul v klubovej histórii.Hráčky Doprastavu Bratislava oslavujú majstrovský titul po víťazstve 3:2 v štvrtom zápase finále play off extraligy vo volejbale. V sérii triumfovali 3:1 a získali tretí majstrovský titul v klubovej histórii. Zdroj: TASR

BRATISLAVA - Hráčky Doprastavu Bratislava zvíťazili v sobotňajšom štvrtom stretnutí finále play off extraligy volejbalistiek na ihrisku Slávie EU Bratislava 3:2, v sérii triumfovali 3:1 a získali tretí majstrovský titul v klubovej histórii. Slávia, ktorá nechýbala vo finále ani raz od vzniku samostatnej slovenskej extraligy v roku 1993 a svoju unikátnu sériu natiahla na 22 finálových sezón, tak neobhájila majstrovský titul z vlaňajška. Do klubovej vitríny, v ktorej je 14 titulov slovenských šampióniek, tak pridali zverenky trénera Martina Hančíka ôsme striebro.

Celkovo sa Doprastav a Slávia stretli vo finále piatykrát. Po sobote vedú "modro-žlté" v bilancii 3:2.

VK Slávia EU Bratislava - VK Doprastav Bratislava 2:3 (-19, 18, -22, 13, -8)
116 minút, rozhodovali: Juráček a Královič, 500 divákov /konečný stav série: 1:3, titul získal Doprastav/
Zostavy a body:
Slávia:
Kuciaková 18, Hudecová 4, Smataníková 3, Kóšová 8, Rákošová 12, Pištěláková 16, libero Doležajová (Doludová, Svatošová, Sikelová, Mitrengová 11, szabóová)
Doprastav: Hatinová 14, Drobňáková 16, Potocká 6, Koseková 3, Mesková 12, Stankovianska 14, libero Nikmonová (Skalová, Abrhámová, Martináková, Ovečková)

Domáce nastúpili na zápas s nožom na krku a s vedomím, že v prípade prehry by sa sezóna pre ne skončila. Slávia sa rýchlo ujala vedenia 7:3, postupne jej náskok narástol až na rozdiel rozdiel siedmich bodov (14:7). Potom však jej hráčky zbytočne znervózneli, začali robiť chyby a prestalo im vychádzať aj podanie. Doprastavu sa podarilo vyrovnať a postupne priebeh duelu otočil. Za stavu 18:19  zaznamenali hosťujúce hráčky sériu 5:1 a po 26 minútach vyhrali prvé dejstvo 25:19.
Druhý set bol vyrovnaný do stavu 14:13. Dôležité body potom zaznamenala výborne hrajúca smečiarka Slávie Kuciaková a domáce sa ujali päťbodového vedenia (18:13). Tréner Doprastavu Tomáš Varga sa snažil oživiť zostavu, do zápasu po prvý raz v priebehu finálovej série poslal blokárku Abrhámovú, ale domáce si už náskok udržali a vyrovnali na 1:1.

Vyrovnaná bola aj prvá polovica kľúčového tretieho dejstva. Za stavu 14:14 zabrali Doprastavu kľúčové hráčky Hatinová so Stankovianskou a zverenkyne trénera Tomáša Vargu sa dostali do  rozhodujúceho náskoku. Slávia síce zabojovala, z 18:24 stiahla na 22:24, ale tretí set napokon prehrala 22:25.

Vo štvrtom dejstve domáce nenechali nič na náhodu a rýchlo sa dostali do dvojciferného náskoku (11:3). Hráčky Doprastavu set vypustili a sústredili sa na rozhodujúce piate dejstvo. V ňom  sa aj zásluhou domácich chýb dostal Doprastav do vedenia 5:1 a následne si náskok sústredeným výkonom udržiaval. Hoci sa domáce snažili, ale na lepšie hrajúce súperky v sobotu nemali. Doprastav vyhral skrátený piaty set 15:8, celú sériu 3:1 na zápasy a získal majstrovský titul.

Martin Hančík, tréner Slávie: "V prvom rade gratulujem súperovi k zisku titulu. Za predvedené výkony v celej sérii si ho zaslúžil. Opäť veľká škoda prvého setu, mali sme Doprastav na lopate, viedli sme 14:7, ale nedokázali sme doviesť dejstvo do víťazného konca. Potom sme však vstali, zabojovali. V tajbrejku je to aj o štastí. Myslím, že o celej sérii rozhodli skúsenosti, Doprastav mal v tomto smere navrch. Ja chcem poďakovať hráčkam za celú sezónu, boli skvelé."

Tomáš Varga, tréner Doprastavu: "Ja v prvom rade ďakujem dvanástim najúžasnejším ženám na svete, že po štvrtom sete sa postavili na nohy a zvládli veledôležitý tajbrejk. Som nesmierne rád, že som mohol viesť ako tréner týchto dvanásť žien. Opäť to bol bojovný výkon, vyhrali sme tímovo. Rovnako, ako sme hrali aj celú sezónu, v rozhodujúcich momentoch zabrali všetky hráčky. Oslavy budú, ale až keď opadnú emócie. Ja osobne tomu stále nemôžem uveriť."

  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: TASR
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy