Slováci boli na MS blízko ďalšej senzácie: Osemnástka viedla nad Kanadou dve tretiny, prehrala o gól

Reprezentanti Slovenska do osemnásť rokov na šampionáte vo FínskuReprezentanti Slovenska do osemnásť rokov na šampionáte vo Fínsku Zdroj: iihf.com

IMATRA - Slovenská hokejová reprezentácia do 18 rokov podľahla v nedeľu v jej treťom súboji na majstrovstvách sveta tejto vekovej kategórie vo Fínsku obhajcovi titulu z Kanady 1:2 v A-skupine.

Zverenci Antona Bartánusa boli obhajcovi viac ako dôstojným súperom. V 13. minúte išli v oslabení do vedenia, keď Milý ukoristil puk a po sóle urobil kanadskému gólmanovi úspešnú bekhendovú klučku. V druhej tretine mohli Slováci zvýšiť vedenie, v presilovke ale Jaroš po peknom prieniku nedal a Pospíšil mieril len do hornej žrde. Kanada vyrovnala v presilovke 4:3 v poslednej minúte druhej tretiny, strelu Fleuryho výborný slovenský brankár Húska vyrazil pred seba a nekrytý Perlini vyrovnal. V tretej tretine sa disponovaný Perlini presadil tvrdou strelou a definitívne zlomil odpor húževnatých slovenských mladíkov, ktorým nepomohla k vyrovnaniu ani záverečná hra bez brankára.

Mladí Slováci tak boli blízko ďalšieho prekvapenia, keď v prvom zápase zobrali body favorizovaným Rusom. Po troch zápasoch majú na konte na šampionáte štyri body a pred sebou ešte jeden duel v skupine. V pondelok 21. apríla si zmerajú sily so Švédmi.

Slovensko - Kanada 1:2 (1:0, 0:1, 0:1)
Góly: 13. Milý - 40. a 54. Perlini, vylúčení: 9:6 , presilovky: 0:1, oslabenia: 1:0, 1000 divákov
Zostava SR: Húska – Maier, Černák, Moravčík, Jaroš, Romančík, Meliško, Grman, Koch – Paločko, Sukeľ, Milý – Hrušík, Halama, Ferleťák – Pospíšil, Bondra, Valent – Petráš, Klenko, Tatár