VIDEO Kouč Magnitogorska v Prahe po prehre zúril: Takto sa pustil do ruských rozhodcov

Momentka zo šiesteho fináleMomentka zo šiesteho finále Zdroj: SITA, khl.ru

PRAHA - Emócie pracovali, a to poriadne. Rozhodcov pred fackou zachránila bezpečnostná služba.

Železný Mike, ako trénera ruského Metallurgu Magnitogorsk Mika Keenana v KHL prezývajú, sa po včerajšej prehre 4:5 po predĺžení v Prahe, ktorá znamenala vyrovnanie finálovej série na 3:3, riadne hneval na rozhodcov.

V tuneli medzi striedačkami sa potom s nimi a usporiadateľskou službou dostal do sporu. Informoval o tom český denník iSport. A to má Keenan už 64 rokov. No očividne u neho platí, že v zdravom tele zdravý duch a má dosť energie.

Mike Keenan ešte z čias pôsobenia v NHL​

Medzi novinárov prišiel po zápase už podstatne pokojnejšie, napriek tomu bolo vidieť, že zle položená otázka by mohla žurnalistu stáť sprchu pekne ostrých slov, informuje iSport. Keenan sa do rozhodcov pustil poriadne, nepáčili sa mu dve vylúčenia v prvej tretine, ktoré viedli k dvom gólom Leva Praha.

"Tieto dve zlé rozhodnutia arbitrov, po ktorých sme dostali dva góly, boli dôležitým momentom zápasu. V takto dôležitom zápase by rozhodcovia nemali byť takí viditeľní. Išlo pritom o toho istého rozhodcu Bulanova, ktorý minule nevylučoval jediný raz za celý zápas," hneval sa kouč hostí.

Server SovSport informuje o tom, že kanadského trénera by nemala minúť pokuta od vedenia súťaže.