Indiana a Oklahoma odvrátili hrozbu konca sezóny, Durant dosiahol 36 bodov

Kevin Durant (vľavo) a Reggie Jackson (15)Kevin Durant (vľavo) a Reggie Jackson (15) Zdroj: SITA

ATLANTA - Basketbalisti Indiany a Oklahomy odvrátili postupové mečbaly súperov a vybojovali si rozhodujúce siedme stretnutia v sériách prvého kola play-off proti Atlante, resp. Memphisu. Favoriti vyhrali štvrtkové šieste zápasy na palubovkách súperov. Indiana uspela v Atlante 95:88 najmä vďaka kvalitnému záveru. Ešte tri minúty pred koncom viedli domáci 84:79, ale koncovka patrila hosťom.

Na výhre Oklahomy 104:84 v Memphise má zásluhu Kevin Durant, ktorý dosiahol 36 bodov. Thunder naposledy chýbali v druhom kole v roku 2010. Už v prvom polčase si vybojovali hostia pätnásťbodový náskok a v druhom ho nedovolili domácim skorigovať.

Výsledky štvrtkových stretnutí 1. kola play-off zámorskej basketbalovej NBA (hrá sa na štyri víťazstvá):
VÝCHODNÁ KONFERENCIA
Atlanta - Indiana 88:95 (22:20, 17:24, 28:20, 21:31) - stav série: 3:3

ZÁPADNÁ KONFERENCIA
Memphis - Oklahoma 84:104 (17:25, 24:31, 20:26, 23:22) - stav série: 3:3
Golden State - Los Angeles Clippers 100:99 (25:25, 23:26, 22:16, 30:32) - stav série: 3:3

Viac o téme: NBA Oklahoma Koniec Indiana Sezóny