Jeden gól na body nestačil, hokejisti prehrali s jasne lepšími Švédmi

Radosť Švédov po góle Mikaela BacklundaRadosť Švédov po góle Mikaela Backlunda Zdroj: SITA

MINSK - Jediná dobrá tretina, zvyšok zápasu mali navrch Švédi. Slovenským hokejistom nepomohla ani výmena brankára do druhej tretiny, duel dochytal gólman Slovana Jaroslav Janus. Tím okolo kapitána Miroslava Šatana prehral s lídrom skupiny a obhajcom zlatých medailí spred roka 1:3. Po piatich zápasoch majú naši na konte jediné víťazstvo nad Nórmi a bod za prehru po predĺžení s Českom. V zásade ich herný prejav je rovnaký a vzhľadom na omladený tím dobrý, problémom sú časté vylúčenia a chyby v obrane, po ktorých sa hráči súpera dostávajú pred Jána Laca. Slovensko čakajú kľúčové stretnutia proti papierovým outsiderom Taliansku (v sobotu o 19.45 h) a Dánsku. Ak chcú Slováci rozmýšľať nad postupom, musia oba duely vyhrať a spoliehať sa na ďalšie výsledky v skupine.

Zápas sme sledovali ONLINE.

Góly: 11. Lundqvist (Axelsson), 20. Backlund (Lindström), 42. Nygren (Klasen) - 30. Marinčin (Réway Tatar)

Vylúčenia: 4:5, využitie presiloviek 2:0, strely na bránku 40:21

Zostavy:

ŠVÉDSKO: Nilsson – Ekholm, Fransson, Burström, Andersen, Erixon, Nygren - Lindström, Backlund, Möller – Klasen, Järnkrok, Nyquist - Ericsson, Sjögren, Hjalmarsson - Axelsson, Lundqvist, Rasmussen

SLOVENSKO: Laco (21. Janus) - Sloboda, Ďaloga, Valach, Švarný, Brejčák, Marinčin, Čerešnák, Mihálik - Šatan, Viedenský, Nagy - Tatar, J. Mikúš, Miklík - Pánik, Šťastný, Tybor - Skokan, Réway

Rozhodcovia: Rönn (Fín.), Šindler (Česko) - Carlson (Kan.), Leermaakers (Hol.)

60' Koniec zápasu, Slovensko prehralo 1:3.
60'   Janus zostáva v bránke, nehráme so šiestimi korčuliarmi. Švédi našich vôbec nepúšťajú do hry.
59' Skokanova strela od modrej, predtým sa Réway dostal s pukom do pásma. Ale nie sme výrazne nebezpeční.
59'   Slovenský tím zdecimovaný virózou už akoby nevládal viac. Švédi si náskok strážia a veľmi sa ani nesnažia, odovzdávajú puk.
58'   Obraz hry sa nemení, Švédi pri chuti a Slováci v ojedinelých protiútokoch. Takto nevyrovná Slovensko. Škoda dnešného zápasu.
57'   Teraz Slovensko v pásme, príležitosť pre Pánika, ten zaváhal.
54'   Švédi opäť v nápore, Pánik sa dostal k odrazenému puku, no súpera neprekonal. Získavame aspoň pásmo. Obraz hry stále podobný.
50' Réway vyviezol puk do protiútoku, následne Šťastného pokus, opäť Réway, následne SKokan v pásme bojoval.
47'   Švédi v neustálom nápore, ich najväčšie mená sa pred Janusom striedajú.
46'   Švédi útočia, posunutá Janusova bránka.
45' Teraz mal Janus obrovské šťastie. Janusovi prešiel puk pomedzi betóny a skončil v žrďke.
45' Marinčinova hokejka v tvári jedného z hráčov súpera a Švédi hrajú presilovku.
44'   Slováci stratili puk, pozor na protiútok Švédov.
42' Prvá strela na bránku Janusa skončila v jeho sieti. Delovka doslova od modrej čiary preletela pomedzi všetkých hráčov v tretine a preletela popod Janusovi lapačku - 1:3 z pohĺadu našich.
42'   Tatar sa výborne uvoľnil v pásme, hľadal Šťastného. Výborne sme odštartovali tretiu tretinu. V plnom počte tlačíme.
41' Janus v bránke Slovenska 14 bezchybných zákrokov v druhej tretine. Hrá sa tretia tretina.
40' Tlak našich a máme po druhej tretine. Po prestávke naši pridali a hrali skvele.

Ján Laco a Karol Galéria fotiek (8) Zdroj: SITA
39'   Udržali sme sa v pásme, páli Miklík. Švédsko v plnom počte, ale v obrane iba trojica severanov. Perfektná presilovka.
38' Slovensko v pásme, Pánik naslepo vypálil, nacvičený signál našich. Perfektné.
37'   V slovenskom drese na presilovku formácia mladíkov, nie sú tam Šatan a Nagy. A sú nebezpeční.
36' Vylúčenie Švédov. Viedenský dravý a drzý pred brankárom súpera a vypýtal si aspoň faul, keď už z toho gól nebol. Vylúčený kapitán Lundqvist.
36' Brejková príležitosť pre Slovákov, Réway pred švédskym gólmanom hľadal Tatara. Severania tlačia a chcú zvýšiť náskok, ale utvárajú sa tak príležitosti pre našich.
35' Výrazný nápor Švédov, doslova drvivý tlak žlto-modrých obhajcov titulu. Janus v neustálej permanencii.
33' Pozor na Švédov, ďalšia strela v Janusovej lapačke.
31' Švédmi náš gól neotriasol, bojujú a robia našim problémy. Prevzali vývoj do vlastných rúk. Skvelý zákrok Janusa.
30' Slovensko znížilo na 1:2. Vlastný gól gólmana Nilssona, pripísaný Marinčinovi. Tesne po návrate vylúčeného Švéda z trestnej lavoce.
30' Teraz sme mali trochu smoly, Tatar sa nepresadil
29'   Výborne hráme presilovku aspoň o jedného hráča. Marinčin strieľal.
29' Ladislav Nagy bol podrazený, ale rozhodcovia ani po reklamovaní faulu neposielajú Švédov na trestnú lavicu. Pritom Nagy sedel dnes na trestnej dvakrát.
28' Slovensko bude hrať presilovku.
27' Pokus Pánika, výborne chlapci!
24'   Šanca Šatana. Pozor na opačnej strane Švédi.
22'   Slovákov presilovka trochu nabudila a pridali. V druhej tretine zvýšili nasadenie a sú Švédom vyrovnaným súperom.
21' Do bránky ide na druhú tretinu namiesto Laca Jaroslav Janus. Laco za góly nemohol, je to skôr impulz tímu, aby nastala nejaká zmena.

Druhý gól Švédov, opäť Galéria fotiek (8) Zdroj: Stream

Slovensko dostalo aj druhý gól...

20' Slováci dostali presilovku, budú ju hrať od úvodu druhej tretiny.
20' Zároveň so sirénou sa ešte SLováci dostali do šance, Marek Viedenský dorážal. Je to bez gólu.
20' Švédi vyhnali Nagya z trestnej lavice a strieľajú našim gól do šatne 11 sekúnd pred prestávkou zvyšujú na 2:0.
20' Zbytočný útočný faul. Rozhodcovia videli podrazenie Jána Laca, ten sa cestou na trestnú lavicu smeje. Nič to však nemení na tom, že naši sa musia brániť.
19' Strela Miklíka na druhej strane, následne dorážal obranca Valach. Jeho delovka zdiaľky doslova odstrelila Andersena, ktorý to schytal pukom do tváre. Našťastie nie hranou, ale plochou. Nemá tržnú ranu, verme, že sa mu nestane nič vážnejšie.
19'   Burström pred Lacom, Švédi sú nepríjemní. Vedia si vypracovať pozície a strieľajú skoro z každého uhla.
18'   Dobrá akcia Švédov, Ján Laco mal robotu. Úspešnejší sú dnes v početnosti streľby aj v počte vyhratých vhadzovaní.
16' Juraj Mikúš perfektne našiel Réwaya, ten tiesnený aj tak zakončil. Naši získali aspoň vhadzovanie v pásme.

Švédi prekonávajú Jána Laca Galéria fotiek (8) Zdroj: Stream

Prvý gól v Lacovej bránke. Verme, že jediný.

15'   Slovensko nehrá presilovku práve výborne, až po viac ako minúte sa naši usadili v pásme.
14' Fransson fauloval Martina Réwaya, za nedovolené bránenie získava Slovensko presilovku - prvú v zápase.
13'   ŠVédi sú aktívnejší, častejšie sa dostávajú pred nášho gólmana.
12' Naši prepadli v obrane a pred Laca sa dostal Andersen, spontánne aj vystrelil, našťastie to pre nášho gólmana nebolo nič nebezpečné.
11' Lundqvist posiela Švédov do vedenia - 1:0, severania využili presilovku. Slováci sa dobre sústredili na bránenie útočníkov, ale podcenili hráča, ktorý bránil vo výhľade gólmanovi Lacovi.
8' Opäť protiútok Ďalogu, perfektne potiahol a dostal sa až k strele. Ladislav Nagy tam ešte sekol do brankára Švédov v snahe doraziť puk a ide na trestnú lavicu.
8' Hrá sa vo výbornom tempe, na opačnej strane mal Ján Laco robotu.
7'   Veľmi dobre potiahol útok Marek Ďaloga, mal tam Skokana, ktorý vystrelil.
6'   Výborne zahral Richard Pánik, dostal sa do prečíslenie vo vlastnom oslabení, mal tam aj Šatana, získali sme cenné sekundy z dvoch minút v oslabení. Následne Šatan vyhodil puk. Výborne zahraté vylúčenie.
4' Veľká chyba Slovenska - naši hrali so šiestimi hráčmi, všimli si to rozhodcovia a Švédi dostali presilovku.
2'   Švédi našim ukázali, ako sa rýchlo vedia dostať do pásma. Pozor na to.
1' Zápas sa začal
    Slováci nastúpia opäť v modrých dresoch, v ktorých zvíťazili v stredajšom zápase, aj oddychovať budú na tej istej striedačke arény Čížovka.
    Švédi prišli do Minska s relatívne mladým mužstvom. Jeho priemerný vek 25,96 roka je takmer rovnaký ako v slovenskom mužstve (26,02).
    Švédi sú ako obhajcovia titulu s 11 bodmi prví v skupine, Slováci sú na 6. mieste. Ak by dnes vyhrali, nebudú ich ťažiť starosti o záchranu medzi elitou. Ak dokážu bodovať, udržia si šancu na štvrťfinále.
    Krab Petrovič dnes predpovedal prehru Slovenska. Jeho tipy však väčšinou nevychádzajú, tak sa nie je čoho báť.
    Slováci mali na oddych takmer 48 hodín, minimálne troch hráčov však trápia zdravotné problémy a nie je jasné, či nastúpia. Prekvapením bude aj zostava trénera Vůjtka.
    Švédi vo štvrtok večer vybojovali najtesnejšie víťazstvo 2:1 nad Francúzskom. Na zápas tak nastúpia po menej ako 24 hodinách.

Viac o téme: Hokej Slovensko Švédsko Výsledok Majstrovstvá Sveta Online
  • Zdroj: kt; Športky